Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wyczarować coś z niczego...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wyczarować coś z niczego...

makadamia 07:32, 19 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agrowłókniny nie dawaj.
Wysyp grubą warstwę kory, a docelowo najlepiej będzie jak krzewy będą podsadzone roślinami okrywowymi - to najlepsza osłona przed chwastami.

trzmielina, z tego co mi wiadomo, lubi wszystkie stanowiska. najwyżej się trochę przypali. ale chyba i tak będziesz sadziła drzewa, więc ją ocienią.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
sylwia_slomc... 11:47, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Gardenarium napisał(a)
Sylwia - powierzchnia jakieś 160 m2. Podane są wymiary działki.

Wiem Danusiu już mi się plan wyświetla, a wcześniej nie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:55, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Agrowłóknina wcale nie wskazana, to wyjście ostateczne, przy małych działkach nie mające sensu, chyba, że brak czasu na pielęgnację to może.
Tamaryszek lubi słońce i nie rośnie za wysoko, różne szczepione klony, klony japońskie drzewka owocowe na karłowych podkładkach( sa i kolumnowe) zależy co chcesz i co Ci się podoba.
U mnie trzmielina świetnie sobie radzi w pełnym słońcu i nic się jej nie dzieje , mam w wielu miejscach. Ale czy na siatkę, ona ma dużą masę liściową jak się rozrośnie, mocno siatkę obciąży i uciągnie, coś lekkiego dajPlany bym połączyła w jeden i byłoby super
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
melba 12:59, 19 lut 2020

Dołączył: 16 lut 2020
Posty: 11
Co do trzmieliny to pod nią mąż planował kupić takie trochę solidniejsze panele ogrodzeniowe.

Jednak zaczęłam też rozważać zwykłą siatkę i winobluszcz pięciolistkowy. Sama nie wiem. Może doradzicie?

Co do wiaty, to ja chciałam taką otwartą z każdej strony (żywopłot urośnie i będzie nas chronił trochę przed wzrokiem ciekawskich). Co s w tym stylu:


Natomiast mąż chce zakrytą od strony drogi. Można by było to obsadzić jakimiś pnączami np. milin amerykański, czy coś innego, ale jakoś nie jestem do końca przekonana.


Jak widzicie mętlik w głowie. Czy tylko ja tak mam przy zakładaniu ogródeczka ?

Jeśli chodzi o drzewka to podobają mi się klony kuliste. Czytałam, że dorastają do 3-4 m.


I robinia akacjowa. I tu Już są sprzeczne wiadmości w internetach. Jedni podają, ze dorasta do 9 m, drudzy, że do 4 m. Wydaje mi się, że jeśli jest to roślina szczepiona napniu, to ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna? Czy się mylę?

Anda 18:30, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33268
Klony kuliste rosną bardzo szybko, 50 cm w sezonie to norma. Musiałabyś je ciąć, może nawet dwa razy w roku.
Robinia jest okropna, łamliwa, łodyżki liści długo leżą pod drzewem, puszcza odrosty po paru latach. Nie cięta spokojnie może tą średnicę 9 m osiągnąć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
melba 21:08, 19 lut 2020

Dołączył: 16 lut 2020
Posty: 11
Anda napisał(a)
Klony kuliste rosną bardzo szybko, 50 cm w sezonie to norma. Musiałabyś je ciąć, może nawet dwa razy w roku.
Robinia jest okropna, łamliwa, łodyżki liści długo leżą pod drzewem, puszcza odrosty po paru latach. Nie cięta spokojnie może tą średnicę 9 m osiągnąć.
Bardzo dziękuję za informacje. To u mnie pewnie by tych połamanych gałązek było sporo, bo często u nas wieje. W takim razie szukam dalej drzewek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies