Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje - nawodnienie rurą drenacyjną w korzeniach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje - nawodnienie rurą drenacyjną w korzeniach

Rafles 11:23, 09 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2020
Posty: 2
Cześć,
to mój pierwszy post na forum i jeśli narusza jakieś zasady regulaminu, których nie doczytałem to proszę o zwrócenie uwagi.
Przed umieszczeniem wpisu korzystałem z wyszukiwarki i nie znalazłem interesującego mnie wątku.

Do sedna. Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z ogrodem i jestem w tej kwestii dość "zielony". Wykonuję jeszcze prace tzw. ziemne. Mam w rogu działki wkopany zbiornik na deszczówkę, który mimo nie małej pojemności (2500l) od czasu do czasu się napełnia. Na pewno będą z niego zasilane pompą zraszacze do trawnika, ale chciałbym również zabezpieczyć się przed przelewaniem górą zbiornika. Wpdałem na taki pomysł (nie wiem czy dobry), aby wrzucić do ziemi rurę drenażową, gdzie nadmiar wody w beczce mógłby się spokojnie rozlać. Pomysł ma jednaj jeszcze drugie dno, a mianowicie nawodnienie tuj. Myślałem, o tym żeby ten drenaż szedł około 50 cm pod ziemią i 50 cm od tuj i przy okazji zapewniał im dodatkowe nawodnienie.
I tu moje pytanie czy ten pomysł jest dobry? Czy nie zaszkodzi to w jakiś sposób iglakom?
Gardenarium 19:09, 09 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Raczej nadmiar najlepiej rozprowadzać po trawniku, żeby nie okazało się, że tuje będą miały za dużo wody i mogą paść.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafles 21:59, 10 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2020
Posty: 2
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rura będzie zatem wkopana pod trawnikiem. Na ten moment post można zamknąć, a ja zabieram się za dalsze przeglądanie forum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies