Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata przed domem -raczkująca w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata przed domem -raczkująca w ogrodzie

Karolina_kk 19:22, 25 kwi 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 6
Dzień dobry wszystkim,
piszę z prośbą o radę w zaprojektowaniu rabaty.
Przejęłam pod opiekę osiedlowy ogródek, na ogrodnictwie nie znam się za bardzo, dużo czytam o roślinach, o tym co mogę posadzić, ale brakuje mi wyobraźni w łączeniu barw, czy po prostu już sprawdzonych metod.
Ogródek jest na bardzo kiepskiej ziemi (piaszczysta) były wcześniej podejmowane próby siania trawnika, ale się nie przyjęła trwa.
Ogród jest bardzo nasłoneczniony. Jest w nim absolutny miszmasz. Dużo przeróżnych kwiatów posadzonych, wszystko pomieszane, od 20 lat poprzedni właściciele nasadzali tu przeróżne rośliny.

Chciałabym zacząć porządki od stworzenia rabaty pod sosną, póki co znajduje się tam 5 wrzośców i jakaś lilia pomiędzy nimi...(mogę je przesadzić).
Czy możecie mi podpowiedzieć co będzie tu ładnie wyglądać? Ponieważ ogród jest za siatką, przez którą widzą go wszyscy sąsiedzi chciałabym aby ta rabata zdobiła osiedle przez cały rok.
Myślałam o żurawkach, może trzmielinie... chciałabym, żeby był tu kwitnący akcent.
Stawiałabym bardziej na byliny niż kwiaty jednoroczne. Będę wdzięczna za wszelki podpowiedzi bo nie ukrywam, że ten ogród i brak pomysłu jak go mogę "naprawić", spędza mi sen z powiek.
Mateusz_88 21:40, 25 kwi 2020

Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 26
Karolina_kk - chyba będziesz musiała założyć swój własny temat i tam szukać już pomocy

____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10297-ogrod-placem-zabaw-dla-synka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies