Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata przed domem -raczkująca w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata przed domem -raczkująca w ogrodzie

Asia_88 14:12, 19 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 22


Witam planuje rabatka pod oknem i wzdłuż chodnika .Niestety jestem raczkujaca jeżeli chodzi o ogrod . Nie mam pojęcia jaki kształt nadać tej rabacie. Rośliny mogą być byliny coś z drzewek które nie wymagają duzo pracy i są trwałe. Podobaja mi się hortensje Żurawki berberys trawy ale nie mam pojęcia jak to zaczac.Za każdą poradę będę wdzięczna. Pozdrawiam

Asia_88 19:36, 21 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 22
Kochani ten wątek dedykuję mojemu mężowi który chce żeby ogrod było czuć bo stracił wzrok. Jestem pielęgniarka , mama 9 latka i żona Łukasza który mimo przeciwności walczy. Chcieliśmy piękny ogród ale przeciwności losu odwlekaja spraw. Czas zacząć tworzyć małymi krokami istna odskocznie OGROD . Chcemy zacząć od małej rabatka na tarasie. Podo aja nam się róże byliny lawenda szalwia i trawy ozdobne , iglaki też miel widziane.

Anda 19:54, 21 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Znalazłam

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:17, 21 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Asiu teraz już oficjalnie na forum

I pierwsza propozycja



Róża wysoko szczepiona, tak na 1,10m.
Byliny to Limonium latifolium x3, zamiennik Salvia Caradonna
Iris barbata x3
Echinacea purpurea x3
Geum x5
Alchemilla epipsila x5, zamiennik Alchemilla mollis x3

Trawa to Sesleria autumnalis x 3 pomiędzy irysami. I teraz jeszcze się zastanawiam, czy ta trawa nie będzie za niska. Stipy nie sadziłabym, bo będzie się wysiewać między kostką.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Asia_88 20:35, 21 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 22
Bardzo dziękuję Ewo zaczynam oglądanie roślin po nazwach .
Nowa12 22:58, 21 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Małymi krokami zrobisz ogród, który będzie Was cieszył. Powodzenia .
Trafiłaś w najlepsze miejsce z możliwych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 08:05, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przenoszę także zdjęcia i posty z innego wątku. Bedziemy pomagać tutaj

Asia_88 napisał(a)
Witam. Posiadam taka rabatka na tarasie jej wymiar to 4×2m. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak ja urządzić. Strona słoneczna. Dziękuję z góry za każdą podpowiedź

.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiab 08:06, 22 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Asia a w jakim stylu chcesz ogród? Co z resztą nasadzeń? Jakie rosliny lubisz?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Asia_88 08:06, 22 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 22

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Miał być piękny ogród ale niestety muszę wszystko robić małymi kroczkami mąż stracił wzrok, pomaga mi jak może ale łatwo nie jest . Podobaja mi się trawy , byliny i róże. Iglaki też miel widziane. Na rabacie przy tarasie marzą mi się jakiś krzew może na pniu , szalwia może lawenda , Żurawki nie wiem czy dadzą radę bo tam słońce.cos lekkiego z kolorem białym fioletem. Czytam forum kiedy mogę aby jak najwięcej się nauczyć. Dziękuję za odpowiedź
Anda 08:06, 22 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Asiu, a gdzie mieszkasz, w jakim rejonie? Jakie miewasz zimy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies