Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Fasola w domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Fasola w domu

Gardenarium 07:55, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
FoosPlantation napisał(a)
Hoduję w pokoju fasolę i akurat kupiłem kilka czujników. Jaki procent wilgotności podłoża, wilgotność powietrza i temperatura jest odpowiednia we wczesnym okresie wzrostu? Liczę na szybką pomoc naszej społeczności


Pierwsza sprawa: termin "Hoduję" oznacza że tworzysz nową odmianę fasoli? Czy tak? Bo "hodowanie" (hodowla) to zupełnie co innego niż termin "uprawa".

A więc hodujesz, czy uprawiasz?

Pytanie 1 : w jakim celu masz fasolę w domu, zamierzasz ją potem wsadzić do warzywnika, czy zamierzasz mieć ją cały czas w domu?

Wnioski: fasola potrzebuje gruntu (podłoża) i słońca, a nie trzymania w domu. Kiedyś robiło się takie doświadczenia w szkole na biologii, że na gazie w wodzie kładło się nasiono fasoli i trzymało aż zakwitnie, często woda aż zaśmiardła. Masakra to była.

I teraz obwarowanie się czujnikami zakupionymi w w dodatku i mierzenie wilgotności powietrza i temperatury jakby to były storczyki czy co innego... moim zdaniem to nierozsądne. Słońca jej potrzeba, ciepła i wody. Posadź w gruncie w maju i daj spokój z czujnikami, chyba że mieszkasz na którymś tam piętrze z balkonem to wtedy uprawiaj na balkonie. W domu na żadne plony nie licz, bo musiałbyś oświetlenie dla roślin zakładać.

Nie rozumiem tego rodzaju działań. Przybliż mi powody, abym mogła zrozumieć dlaczego tak robisz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
FoosPlantation 16:15, 22 mar 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 1
Jestem pasjonatem ogrodnictwa i mecgatroniki. W domu posadziłem fasolę dla sportu a że akurat mam arduino i kilka czynników stwierdziłem, że będzie fajnie jeśli użyje moich umiejętności technicznych.
Gardenarium 17:13, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozumiem, ale fasoli aż taka technika nie jest potrzebna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies