Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wysokie szybkorosnące drzewa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wysokie szybkorosnące drzewa

niktwazny 23:14, 22 mar 2020

Dołączył: 22 mar 2020
Posty: 1
Witam,
Sprawa wygląda następująco. Planowany budynek oznaczony na czerwono, pod nim na zachód wąwóz i po przeciwnej stronie zabudowania sąsiada. W obszarze oznaczonym na zielono(moja część działki) ok 0,25ha zakrzewienia/nieużytki chciałbym posadzić jakieś drzewa które zasłoniłyby widok na sąsiada. Planuję zasadzić wierzby, które już w części tam rosną. Łatwe sadzenie, nie trzeba o nie dbać, jeśli się nie przycina wyrosną dosyć wysokie w krótkim czasie(kilka lat).
Prośba o potwierdzenie, czy podzielacie moje zdanie. Czy jest może coś innego co można w tej sytuacji posadzić.
Gardenarium 07:49, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie potwierdzam, wierzby to krótkowieczne drzewa. To już lepsze będą brzozy.
A nawet może buki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 09:49, 23 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Też mi brzozy przyszły do głowy, graby i modrzewie, z wierzb najlepsze chyba płaczące szybko rosną szeroko zasłaniają i można je odmładzać. Ale brzozy są piękne cały rok. Z iglastych sosny chyba rosną najszybciej to tak z własnej obserwacji.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies