Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowy, frontowy kawałeczek wyzwania

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy, frontowy kawałeczek wyzwania

BaQrka 20:41, 27 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2020
Posty: 3
Cześć kochani,

Jestem tu nowa. Bardzo miło mi was poznać
Powiem szczerze. Nie wiem jak to się dzieje. Ja kocham rośliny, za to one mnie nie znoszą mąż śmieje się że mnie że nawet kaktusy zabijam. Dobrze że chociaż jego akceptują. Ale ja się nie poddaję i z uporem maniaka walczę o tę miłość
Mam do was serdeczną prośbę. Na jesieni musiałam pozbyć się roślin z ogródka sprzed domu.

Rododendrony były już tak rozrośnięte że zajmowały dużą część wjazdu. Kupiliśmy nasz dom już z zagospodorowana jednak dość zaniedbaną roślinnością. Nie było wyjścia ale zostały wyjęte ze skarpą i przesadzone do sąsiada. Obecnie mam to co widać na zdjęciach . Jeśli chodzi o strony świata to jest to południe, ew. Południowy wschód. Słońce pojawia się w drugiej połowie dnia i jest już patelnia. Mąż uparł się zostawić te dwie rośliny które widać na zdjęciach. Bardzo podobają mu się jak kwitną. Muszę jednak stworzyć jakąś ładna przestrzeń poza tymi dwiema. Nawet nie wiem jak się nazywają.

Czy znajdzie się jakaś dobra duszą, która pomoże mi stworzyć projekt tego miejsca? To jak wizytówka domu wiec bardzo mi na tym zależy. Wielość? Szerszy bok, wzdłuż płotu 5m, krótszy 4m. Byłabym bardzo bardzo wdzięczna. Jeśli trzeba podesłać więcej innych zdjęć to nie ma problemu. Planujemy nawieźć ziemi. Jeśli możecie podpowiedzieć jaką konkretnie to też bardzo proszę o podpowiedź

Pozdrawiam. Monika

____________________
Żeby być wielkim nie trzeba robić wielkich rzeczy..wystarczą drobne.ale sercem pełnym miłości i pasji
basia3012 23:42, 27 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Moniko, witam się w Twoim ogrodzie. Nie jestem pewna co do tych roślin ze zdjęć. Ale może na pierwszym to taka wcześnie kwitnąca odmiana kaliny? Ten krzew na drugim to przypomina mi berberys Erecta. A ten na trzecim to tak jakby bez lilak. Ale najlepiej jak wypowiedzą się inni.
Moim zdaniem, to dobrze, że nie usunęłaś takich dojrzałych krzewów. Zawsze już jedno piętro masz.
A różaneczniki podobno mają nieduży i płytki system korzeniowy to przesadzenie mogą przejść bardzo łagodnie.
Będę zaglądać. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ola76 11:37, 28 mar 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Czesc Monika
Zeby ogarnac nasadzenia do tego kawalka, trzeba wiedziec co Ci na nim rosnie.
Jesli masz jakies fotki z okresu kwitnienia, to bardzo ulatwi sprawe
Pozdr.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
BaQrka 20:06, 28 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2020
Posty: 3
Bardzo dziękuję za pierwsze odpowiedzi
Tak, sprawdziłam, ten mniejszy krzew to Berberys, a ten drugi to Azalia - wstawiam zdjęcie zbliżenia Berberysu i Azalię podczas kwitnienia w maju No i ślicznie proszę o pomoc



____________________
Żeby być wielkim nie trzeba robić wielkich rzeczy..wystarczą drobne.ale sercem pełnym miłości i pasji
BaQrka 18:56, 29 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2020
Posty: 3
Załączam jeszcze zdjęcie z przodu
____________________
Żeby być wielkim nie trzeba robić wielkich rzeczy..wystarczą drobne.ale sercem pełnym miłości i pasji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies