Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Zlecenie wybudowania oczka wodnego

Pokaż wątki Pokaż posty

Zlecenie wybudowania oczka wodnego

MariuszK 15:00, 31 mar 2020

Dołączył: 31 mar 2020
Posty: 1
Witam
Jakiś czas temu wybudowałem swój wymarzony dom. Wnętrze jest już prawie w pełni wyposażone, natomiast martwi mnie jedna kwestia w postaci błota i zniszczonego przez roboty podwórka. Zanim przystąpię do pięknie wyglądającego ogrodu, czeka mnie wybudowanie oczka wodnego. Z racji tego, iż nie należę do osób "zrób to sam", postanowiłem zlecić wybudowanie oczka wodnego [], tylko dlatego, że swoją siedzibę mają niedaleko mnie. Pytanie jakie kieruje do was to... czy warto jest zlecić komuś taką robotę, czy może spróbować wykonać oczko wodne samemu. Nie jest to kwestia pieniędzy, a chodzi mi bardziej o dobrze wykonaną pracę, by po pół roku nie rozleciało się to wszystko w drobny mak. Podzielcie się swoją opinią.
Serdecznie pozdrawiam
Gardenarium 17:52, 31 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby zbudować oczko wodne, które będzie funkcjonowało jako ekosystem - firma czy ktoś sam, jeśli będzie go wykonywał, powinien mieć wiedzę, doświadczenie oraz środki do zakończenia budowy z sukcesem. Czy taką wiedzę firma ma? nikt tego nie jest w stanie stwierdzić. Sprawdź referencje, czy inne stawy już budowali, niech się wypowiedzą, zadawaj konkretne pytania. My nie jesteśmy alfą i omegą, aby po podaniu nazwy firmy wiedzieć czy warto im zlecić, czy nie.

Sam na pewno zbudujesz, ale metodą prób i błędów, która może być latami bardzo kosztowna. Czeka cię :

przeciekanie
brak półek - miejsca do posadzenia odpowiedniej ilości roślin
brak przegrody kapilarnej
brak cyrkulacji wody/filtrowania
zielona woda
za dużo ryb
za mało roślin
wyciek z wodospadu/strumienia
źle ukształtowane brzegi
za mała strefa hydrobotaniczna

itd itp. To lista najczęściej występujących problemów. W drobny mak to się nie rozleci, a raczej wody będzie ubywało, albo będzie zielona jak zupa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies