Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasz malutki miejski ogródeczek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz malutki miejski ogródeczek

ewkada 11:13, 29 wrz 2011

Dołączył: 27 wrz 2011
Posty: 5
Witam !!!!

Od miesiąca jesteśmy posiadaczami maleńkiego ogródka 350 m.Są drzewka owocowe,kwiaty z alejkami.Wiele chcemy pozmieniać.I mam prośbę o kilka porad.

Z boku altanki, gdzie są drzwi wyjściowe mamy taki widok i płot sąsiada.Pomóżcie nad rozwiązaniem problemu !






____________________
kaisog1 11:16, 29 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zywopłot lub własny, ładny płot ........
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
magnolia 11:39, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
narysuj to na planie z góry. I kierunki świata i wejście, furtka, altana
____________________
ewkada 11:43, 29 wrz 2011

Dołączył: 27 wrz 2011
Posty: 5
Zastanawiamy się wlaśnie nad tujami.W sobotę planujemy pojechać do szkółki ogrodniczej w Świerklancu,gdzie mają szeroki wybór w iglakach i na pewno na miejscu sprzedawca dobrze nam doradzi.
____________________
hanka_andrus 11:44, 29 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Na 1 zdjęciu - to część Twojego ogródka?
Na 2-zdjęciu- co w tym płocie się Tobie nie podoba,sam płot,czy rośliny na nim.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kaisog1 11:48, 29 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Z tego co widzę masz już tuje.... także wydaje mi się, że kupienie tej samej odmiany sprawdzi się świetnie... Przy okazji zyskasz mały, przytulny kącik....

Nie wiem ile tam masz miejsca ale podsadziłabym ten kąt hortensjami, miskantami i postawiła ławeczkę w rogu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewkada 11:56, 29 wrz 2011

Dołączył: 27 wrz 2011
Posty: 5
Tak oczywiście jutro zamieszczę plan ogródka.


Poniżej zdjęcie pokazujące widok z okna altanki na ogród.



Obecnie w tej chwili likwidujemy alejki z kwiatami.Widoczna hortensja będzie przesadzona pod płot a róże oddam w dobre ręce. Chcemy usnięte alejki oczywiście wyrównać ziemią i zasiać trawę. Aczkolwiek nie wiem co z tego wyjdzie? Czy dobrze zrobimy?
____________________
hanka_andrus 12:01, 29 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie chcesz mieć kwiatków?Tylko trawę?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ewkada 12:22, 29 wrz 2011

Dołączył: 27 wrz 2011
Posty: 5


A to zdjęcie.Widok z od strony furtki. Po lewej stronie troszeczkę widać tzw. warzywniak ,który chcemy przeniesć na drugą stronę ogrodu a tam w przyszłym roku postawić altankę kwadratową,bo nie mamy takiego miejsca aby odpocząć.Jak będziemy mieli czas ,bo wiele roboty jeszcze przed nam !!!!


Kwiaty nie będą wszystkie zlikwidowane,zostawię jedną alejkę, gdzie będą kwiaty.


Na zdjęciu widać właśne hortensję dużą i mam nadzieję ,że uda mi się ją przesadzić a co najważniejsze, aby się przyjęla na nowym miejscu.


Mam prośbę proszę mi podpowiedzieć co to za kwiatek na pierwszym planie alejki z zielonymi liśćmi ?
____________________
kaska_kadysz... 12:49, 29 wrz 2011


Dołączył: 20 wrz 2010
Posty: 223
Bergenia cordifolia - bergenia sercolistna
____________________
Podlasie * Podlasie Reaktywacja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies