Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Teren ze spadkiem. Jaka linia?

Pokaż wątki Pokaż posty

Teren ze spadkiem. Jaka linia?

Jakubszostak 20:17, 29 kwi 2020


Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 2
Witam.

Przymierzam się za zakupu linii kroplujacej na truskaweczki. Obszar na którym u mnie rosną to 12/2 m. Mam zamiar doprowadzić do tego miejsca rurę Pe25 , zrobić punkt czerpalny z osobnym przyłączeniem tej linii oraz z wyjściem na dalszą część ogrodu ( w przyszłości na sad i drugą linią kropkująca pod tujami).

Teren z truskawkami jest ze spadkiem. Podpowiedzcie proszę czy linia kroplująca musi być z kompensacją ciśnienia i czy cały projekt jest dobrze pomyślany. Jakie ewentualne sugestie byście mieli.

Pozdrawiam
PiterSas 08:42, 04 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Jakubszostak napisał(a)
[img size=640x361] Witam.

Przymierzam się za zakupu linii kroplujacej na truskaweczki. Obszar na którym u mnie rosną to 12/2 m. Mam zamiar doprowadzić do tego miejsca rurę Pe25 , zrobić punkt czerpalny z osobnym przyłączeniem tej linii oraz z wyjściem na dalszą część ogrodu ( w przyszłości na sad i drugą linią kropkująca pod tujami).

Teren z truskawkami jest ze spadkiem. Podpowiedzcie proszę czy linia kroplująca musi być z kompensacją ciśnienia i czy cały projekt jest dobrze pomyślany. Jakie ewentualne sugestie byście mieli.

Pozdrawiam

Najlepiej jakby była to linia z kompensacją ciśnienia - masz takie samo ciśnienie na początku i na końcu linii.
A rozkład linii bym zrobił na skręcanych trójnikach 16x16x16 zakończonych okularem, plus redukcja 25x16 głównego węza zasilającego....
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies