Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Ogrodzenie na działce ROD

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodzenie na działce ROD

ewelinaewelina 19:08, 04 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Mam pytanie odnośnie ogrodzenia na działce ROD.Od kilku lat mam działkę i jest tam zwykłe stare ogrodzenie z siatki. Chciałabym zasłonić się troszkę od nowych sąsiadów którzy delikatnie mówiąc są bardzo nie mili.....rośliny nie wchodzą w grę ponieważ właśnie poobcinali mi moje krzewy i winogron który był na mojej działce nie na ich. Czy mogłabym postawić takie zwykłe tanie panele drewniane mają one ok. 150cm wysokości i mają lekkie prześwity. Ewentualnie czy ktoś może doradzić jak można na działce ROD zgodnie z prawem zasłonić się od sąsiadów?może jakąś słomianą matą lub tym podobnym? te zasłony byłyby po mojej stronie działki zaraz za ich ogrodzeniem. Bardzo proszę o jakieś porady ponieważ zarząd mojej działki jest tam bardzo rzadko i ciężko od nich w ogóle czegokolwiek się dowiedzieć...
Pozdrawiam
Ewelina
AsiaK_Z 19:21, 04 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Sąsiedzi popłynęli poczytaj regulamin rod - jest dostępny na stronie pzd.pl
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
ewelinaewelina 19:59, 04 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Ja wiem że nie mieli prawa tego robićale dalej nie wiem czy takie ogrodzenie a raczej u mnie potraktowane jako zasłony może być czy nie? w regulaminie pisze że ma to być ogrodzenie ażurowe a takie panele drewniane z lekkimi prześwitami też mogą być na mojej działce za ogrodzeniem? i jaka wtedy wysokość?
ewelinaewelina 16:20, 05 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Czy nikt nic nie doradzi????
Gardenarium 15:02, 06 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jejku, no co tu można doradzić, no nie jesteśmy adwokatami ani sędziami żeby się na tym znać i na wyrokach sądowych w tych sprawach zapadłych. Kto zna twój regulamin ogródków? Ja nie znam.

Posadź od strony sąsiada co metr świerki serbskie i będzie z głowy zasłona, żaden płot nie da takiej zasłony jak rośliny.Duże od razu, żeby gościa nie widzieć.

Albo 2 metrowe od razu tuje Smaragd co pół metra jedna od drugiej i po sprawie, kupowanie i wieszanie płotów nie ma sensu i szkoda kasy.

Rośliny urosną i zasłonią i będą piękne, a płot się rozleci za kilka lat.

Albo najtańsze ale byle jakie tuje, aby duże. I po sprawie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:06, 06 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sąsiad ewentualnie złośliwie opryska tuje randapem i po robocie. Pójdziesz do sądu i odczekasz 20 lat na wyrok w tej sprawie. Lepiej kup sobie normalną działkę. Tutaj z takim sąsiadem nie wygrasz. Zrobi co zechce.'


Lub wywal płot i nie patrz na prześwity. Nie bój się sąsiada i jak on tak, to ty jeszcze lepiej. Widzi że się boisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewelinaewelina 13:13, 07 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Regulamin na działkach ROD jest jednakowy dla wszystkich działek. Jasno pisze że ogrodzenie na takiej działce musi być ażurowe, pytam się kogoś kto miał podobne doświadczenie jak ja lub po prostu zasłonił się od sąsiadów, czy zgodnie z regulaminem można postawić na mojej działce takie drewniane płoty z bardzo lekkimi prześwitami? czy to nie będzie złamaniem regulaminów działek ROD?
i czy rzeczywiście mogę posadzić takie wysokie na 2 metry krzewy, czy nie będą za wysokie, bo w regulaminie też coś pisze że krzewy mogą być na 1 metr wysokości. Czy tak naprawdę nikt z zarządów działek ROD na to nie zwraca uwagi?
hankaandrus_44 13:48, 07 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7193
Ludzie na działkach dogadują się, albo przemilczają pewne niedogodności. W trakcie budowy mojej altanki sąsiad oprotestował pół metra odległości od jego terenu, i musieliśmy przesunąć. To samo jeżeli chodzi o drzewa -3 m od granicy działki, Najczęściej protest jest już wtedy gdy drzewa są duże. Ja pozbyłam się wszystkich drzew przez to. Krzewy -wysokość 1 m i muszą być co roku cięte. Najgorzej jak się trafi na nieużytych ludzi, Regulamin, to jest po to by go przestrzegać, Zarządy też się go trzymają, bo jak pogodzić skłóconych sąsiadów.
Wszystko co wystaje poza granicę, sąsiad ma prawo obciąć, jeżeli mu przeszkadza, a ty nie usuniesz. Nowe zarządy też tego pilnują. A nowi nabywcy, którzy zastali coś na swojej działce, mogą albo wszystko wykopać i zrobić wg przepisów, albo, przesadzić 1m, lub 3 m od granicy, W takich sytuacjach zostaje zastanowić się, po co nam te żaby?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 14:00, 07 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7193
Jeżeli chcesz zasłonić się od sąsiada to tylko w podobny sposób: wyznaczasz sobie teren od jego strony jak najdalej. Od strony płotu odmierzasz 1 m i stawiasz panele, Przy płocie sadzisz niskie byliny, albo układasz kamienie, abyś tam jak najmniej miała pracy. I wydzielasz sobie kącik intymny. Tak ograniczyłam ciekawość sąsiadki. Nie miała punktu zaczepienia, bo od jej strony jest wg regulaminu, i jest spokój. Ale okrywową róże, mi zawsze za siatką podcina, jak jej przeszkadza, i ja jej za to dziękuję, mimo, że gałązki wrzuca z powrotem do mnie. Z każdej sytuacji można wyciągnąć i dobre i złe strony.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ewelinaewelina 14:11, 07 maj 2020

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 6
Super dziękuje Pani za pomocne rady. Pytanie tylko czy jak już odmierze 1m za ogrodzeniem sąsiada to czy takie panele drewniana w świetle przepisów ROD mogę już spokojnie postawić? czy raczej niekoniecznie bo sąsiad powie że mu działkę zacieniam? czy to już nie będzie miało znaczenia bo wystarczy że zachowam 1 metr odstępu? i czy panele muszą być ażurowe czy takie zupełnie pełne też mogą być? i czy muszę mieć na to zezwolenie? i czy na wysokość ok.180cm mogą być?
Przepraszam za ilość pytań ale nie mam od kogo zasięgnąć porad.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies