Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne początki

Kasia_B 22:33, 07 maj 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
Witam,
Od dawna śledzę to co się dzieje na forum, ale im dłużej to robię, tym jestem bardziej przekonana, że sama nie poradzę sobie z aranżacją ogródka.
Mieszkam w bloku, ogródek słoneczny, ma ok 200 metrów i część jest na niewielkim wzniesieniu, na którym wybudowaliśmy taras z kostki betonowej.Z dwóch stron mamy sąsiadów (jedni obsadzili się tujami, drudzy puścili na płocie winobluszcz), trzecia strona ogródka to uliczka.
Jeśli chodzi o nasadzenia, nie mogą to być rośliny wyzsze niż 7 metrów. W sobotę posadzilismy Klon jawor Leopoldii x 2. Chcemy jeszcze dokupić, ale zastanawiam się czy nie przełamać tej zieleni np.Wisnią Pilkowaną Amanogawa, bukiem pospolitym Purple Fountain, a może Klonem jaworem Purpureum? W rogu (tu gdzie obecnie stoi kompostownik) może jakiś iglak?
Kolejne pytanie to co pod drzewkami? Chciałabym przysłonić płot i odgrodzić się trochę od uliczki. Myślałam o Tawule Szarej, Berberysie Thunberga Red Pillar, jakiejś hortensji, wysokiej trawie. Zależy mi żeby roślinki nie były zbyt niskie.
Bardzo proszę o pomoc lub jakiekolwiek sugestie. Nie chcę żeby to był ogródek „pod linijkę”.
Dołączam zdjęcia. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.




____________________
Kasia_Btrudne początki
Magda83 07:11, 09 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Cześć, też dopiero zaczynam aranżować swój ogródek, więc nie doradze wiele, ale u siebie zrobiłam 1 błąd, nie posadziłam żywopłotu zimozielonego na samym początku i żałuje rósłby już 3 rok nie chcesz zrobić żywopłotu? On daje suoer tło dla roślin, teraz próbuje stworzyć taki plan, w którym jest przewaga roślin zimozielomych tamgdzie patrzę z okna w zimie pozdrawiam
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
Kasia_B 08:39, 09 maj 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
Dziękuję za odpowiedź
No wlasnie w tym problem, że nie wiem czym obsadzić ogródek, tak żeby bylo przyjemnie dla oka i zeby nie zabrać zbyt wiele przestrzeni ‍. Na razie skupiamy sie na plocie od strony ulicy. Tam chcemy posadzic klony szczepione na pniu, ale na nasadzenia pod nimi tez nie mamy pomysłu... ogródek to bardzo skomplikowana sprawa...
____________________
Kasia_Btrudne początki
Magda83 09:01, 09 maj 2020


Dołączył: 23 kwi 2020
Posty: 17
Też tak mam, nie chciałam tuj, ale kupiłam posadziłam i od razu zrobiło się lepiej u mnie, poza tym w zimie patrzyłam na coś zielonego, w lecie to kwitnie wszystko, ale od grudnia do marca totalna pustka, pomyśl nad czymś zimozielonym, ja uwielbiam kwitnące byliny trawy, niestety one są dobre w sezonie. Drzewa też mają listki od kwietnia dopiero mniej więcej
____________________
Magdaogród i zaciszny taras
Kasia_B 09:25, 09 maj 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
My tujami jestesmy obadzeni przez sąsiadów. Chciałabym z naszej strony cos ładnego, ale muszę jeszcze sie trochę doszkolic w tej kwestii. Miłej soboty życzę i dziękuję za zainteresowanie
____________________
Kasia_Btrudne początki
Roocika 13:38, 09 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
To zrób żywopłot z CIA, jest tutaj polecany. Visa można ciąć, nie ogałaca się i można go utrzymać w ryzach Przejżyj sobie wątek o cisach. Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies