Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Problem ze zraszaczami wynurzalnymi

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem ze zraszaczami wynurzalnymi

wiktor374 14:16, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 3
Witam. Chciałem założyć prosty system zraszający na małym ogródku ok. 50mkw. Użyłem do tego puszki podłączeniowej Gardena, trzech zraszaczy S020 Rain i jednego S020 8A Rain o trochę większym zasięgu, wszystko wpięte szeregowo wężem PA25. Pierwszy zraszacz obejmuje połowę swojego obwodu, reszta jest ustawiona na całość i żaden się nie wysuwa. Kiedy skręcę do minimum ostatni zraszacz (ten o większym zasięgu) trzy pierwsze zaczynają się wysuwać. Ciśnienie w zaworze wynosi ponad 4bar a przepływ wynosi ok. 900L/h. W czym może być problem?
PiterSas 14:26, 13 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
wiktor374 napisał(a)
Witam. Chciałem założyć prosty system zraszający na małym ogródku ok. 50mkw. Użyłem do tego puszki podłączeniowej Gardena, trzech zraszaczy S020 Rain i jednego S020 8A Rain o trochę większym zasięgu, wszystko wpięte szeregowo wężem PA25. Pierwszy zraszacz obejmuje połowę swojego obwodu, reszta jest ustawiona na całość i żaden się nie wysuwa. Kiedy skręcę do minimum ostatni zraszacz (ten o większym zasięgu) trzy pierwsze zaczynają się wysuwać. Ciśnienie w zaworze wynosi ponad 4bar a przepływ wynosi ok. 900L/h. W czym może być problem?

Hej.
Problem jest w niskim przepływie. 15l/min to bardzo skromny przepływ.
Z tego co kojarzę Gardena nie podaje wydatków wody dla poszczególnych typów zraszaczy, tak więc na pewno jeśli skręciłeś zraszacz o największym zapotrzebowaniu na wodę, pozostałe zaczęły się wynurzać. Najlepiej to zrobić dwie sekcje - jedną z tymi trzema i drugą z tym pojedynczym zraszaczem...
wiktor374 15:21, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 3
A można ten przepływ jakoś zwiększyć? Nie chcę robić drugiej sekcji bo już wąż od puszki mam pod tarasem. Przy wężu mniejszej średnicy też to się dzieje.
PiterSas 07:24, 14 maj 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
wiktor374 napisał(a)
A można ten przepływ jakoś zwiększyć? Nie chcę robić drugiej sekcji bo już wąż od puszki mam pod tarasem. Przy wężu mniejszej średnicy też to się dzieje.

Nie da rady...
Wąż o mniejszej średnicy jeszcze bardziej zmniejsza przepływ.
Zostają tylko dwie sekcje
wiktor374 15:45, 14 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 3
Problem rozwiązany, poprzestawiałem zraszacze i zmniejszyłem średnice działania. Dzięki wielkie, można zamknąć temat.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies