Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wierzba 'Hakuro Nishiki' i karagana syberyjska

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba 'Hakuro Nishiki' i karagana syberyjska

sorex 22:09, 14 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2020
Posty: 2
Witam.

Chciałem odgrodzić się od sąsiadów i mam pytanie. Czy posadzenie wierzby hakuro szczepionej na pniu na przemian z karaganą syberyjską, też szczepioną na pniu, będzie ładnie wyglądało ?

Proszę o poradę
SylwiaBe 23:24, 14 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
sorex napisał(a)
Witam.

Chciałem odgrodzić się od sąsiadów i mam pytanie. Czy posadzenie wierzby hakuro szczepionej na pniu na przemian z karaganą syberyjską, też szczepioną na pniu, będzie ładnie wyglądało ?

Proszę o poradę

Żeby odgrodzić się od sąsiada to raczej potrzebne są jakieś drzewa, typu tuje, bądź graby, które stworzą ścianę, zależy co lubisz. Jednocześnie będzie to swego rodzaju tło dla innych roślin lub po prostu całego ogrodu. Od tego bym zaczęła.
A jeśli chodzi o takie połączenie samych roślin na pniu to raczej mało efektowne no niezbyt dobrze to będzie wyglądało moim zdaniem.
Wierzbę Hakuro Nishiki można posadzić ale na tle czegoś, np żywopłotu, w 2 rzędzie a pod nią dać coś niższego, np tawułę japońską.
Karagany nie znam, więc się nie wypowiem
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Gardenarium 00:04, 15 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To co chcesz zrobić, czyli odgrodzić się - nie osiągniesz tym, co napisałeś.
Potrzebujesz żywopłotu wysokiego na 2 metry a nie byle jakich drzewek liściastych- te akurat są mało atrakcyjne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sorex 08:30, 15 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2020
Posty: 2
A co sądzicie o żywopłocie z Ligustru zimozielonego ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies