Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na przedogrodek

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na przedogrodek

Rmaya 22:29, 14 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Hej. Jestem zupełnie zielony w temacie więc będę niezmiernie wdzięczny za propozycje jak można zagospodarować ten kawałek ziemii żeby cieszył oko.
Ten zielony prostokąt jest właśnie do ogarnięcia. Czarne koła to studzienki. Na mniejszym zielonym zaznaczona hortensja
Strzałka wskazuje północ. Wymiary terenu to 3x5m. Do południa słońce potem cień.
Chciałbym tam jakieś kolory ale bardziej liscie/igły a nie rabaty kwiatowe. Ewentualnie jakiś drzewko kwitnące.
Jeszcze raz dziękuję za pomysły.
Rmaya 20:15, 16 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Podpowiem ktoś jakie rośliny się odnajdą na takim stanowisku?
SylwiaBe 20:27, 16 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Rmaya napisał(a)
Podpowiem ktoś jakie rośliny się odnajdą na takim stanowisku?

Rododendrony, hosty, cześć żurawek, kosodrzewina, barwinek, jałowce, berberysy, irga
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 20:33, 16 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Wzdłuż ogrodzenia możesz dać cisy, bo tez lubią cień
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Rmaya 21:29, 16 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Dziękuję serdecznie
Rmaya 23:14, 16 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Jeszcze jedno pytanie. Czy klon też się tam przyjmie? Najchętniej czerwony palmowy.
Gardenarium 09:49, 17 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawet 3 klony. Jednakowe najlepiej, tylko musisz im zapewnić półcień, zaciszne stanowisko osłonięte, lekko kwaśną glebę. Nie pytaj czy się przyjmie, tylko czy umiesz mu zapewnić warunki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rmaya 14:48, 18 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Im więcej czytam forum i oglądam realizacje tym więcej Pani pomysłów mi się podoba.
Pobawiłem się trochę w sketchup i wyszło mi coś takiego

Te obwódki miałyby po 25cm szerokości i wysokości (docelowo) i chciałbym je z bukszpanu.
Wychodzi mi +/- 32mb obwódki + prostokąt pod drzewem. czyli przyjąć że potrzebuje około 100 sadzonek bukszpanu?(chciałbym wieczniezielony).
Co do drzewka to jeszcze się zastanawiam między złotą trzmieliną a czerwonym klonem.
SylwiaBe 15:27, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Jeśli chodzi o moje zdanie to mi się średnio taki plan podoba. Ale ja nie lubię jak jest geometrycznie, symetrycznie, to nie będę się może wypowiadać, co kto lubi
Dodatkowo, wybór między trzmieliną a klonem palmowym to trochę tak jakbyś wybierał między maluchem a jakimś vanem to nie są takie same gabaryty.
Danusia Ci podpowiedziała rozwiązanie odnośnie 3 sztuk klona. A jeżeli załóżmy wybierzesz trzmielinę to bardzo biednie będzie tam sama wyglądać wśród tego bukszpanu no zginie tam po prostu
Co do samego bukszpanu - odradzam że względu na ćmę bukszpanową.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 15:28, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Ta rabata ma 3x5?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies