Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Juka karolińska choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Juka karolińska choroby i szkodniki

martolka111 18:48, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Dzień dobry.
Około 1.5 miesiąca temu kupiłam juke karolińska i zasadziłem ja w bardzo dużej donicy. W zasadzie to jest kilka juk, bo u podstawy wyrastają nowe. Juka nie była jakoś super zadbana, miała przesuszone niektóre liście i żółte końcówki, możliwe że już wtedy była chora. Obcięłam te zniszczone liście albo koncowki ale juka ewidentnie po jakimś czasie choruje. Liście mają brązowe plamy z żółtą obwódką a podstawa juki chyba brązowieje. Zrobiłam kilka razy oprysk TELDOR500 na grzyba ale nic nie daje, podejrzewam fytoftoroze ale nie znam się. Załączam zdjęcia, może ktoś pomoże
martolka111 19:22, 22 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Zdjecia
sylwia_slomc... 19:44, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Zdjęć nie widać, ale mysle, ze juka którą kupiłaś kwitła w ubiegłym sezonie i teraz zamiera, a dopiero te od podstawy wyrastające za rok pewnie zakwitną. Jeśli tak jest to jest to naturalny proces wzrostu juki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
edi75 09:26, 25 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1982
Na moich jukach pojawiły się takie plamy .Co poradzicie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies