Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Oleander

Pokaż wątki Pokaż posty

Oleander

BaRa 17:41, 27 gru 2013


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Sebek napisał(a)
Na Twoim miejscu ściąłbym go trochę powyżej poziomu ziemi i czekał - jak puści to puści, jak nie to Ci oddam swojego jak po niego przyjedziesz

Twój jest różowy, a ja wpuszczam do ogrodu tylko białe i fioletowe więc nic z tego chociaż nie miałabym daleko
____________________
BaRa - Kamienny ogród
monteverde 19:07, 27 gru 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
BaRa napisał(a)
Mój piękny oleander umiera z dnia na dzień jest coraz gorzej, może ktoś zna sposób na uratowanie go to zdjęcie pojedynczego listka, który jako jedyny pozostał z ogromnej ilości liści, które latem cieszyły nasze oczy a tak wygląda w całości ((

Może ma złe warunki gdzie go trzymasz, listki mają prawo opadać, u mnie tak bylo ale na wiosnę odbija, nie może mieć sucho, od czasu do czasu podlej i wystaw do chłodniejszego pomieszczenia powietrze z kaloryferów mu nie służy, mój natomiast chyba ma zamiar zakwitnąć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
BaRa 07:08, 29 gru 2013


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
monteverde napisał(a)

Może ma złe warunki gdzie go trzymasz, listki mają prawo opadać, u mnie tak bylo ale na wiosnę odbija, nie może mieć sucho, od czasu do czasu podlej i wystaw do chłodniejszego pomieszczenia powietrze z kaloryferów mu nie służy, mój natomiast chyba ma zamiar zakwitnąć

Każdego roku przechowuję w tym miejscu i było OK. To dość chłodne poddasze
____________________
BaRa - Kamienny ogród
frezja 22:16, 25 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
witam
ja tez z prośbą) mój oleander niewłaściwie był przechowywany w okresie zimowym i skutki opłakane dla niego.Czy da się jeszcze coś zrobić? oto on w całej okazałości.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 22:18, 25 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
fotka nie dołączyła się..łodygi miejscami sa zdrewniałe a miejscami zielone;
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gabriela 13:46, 26 kwi 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Skróć wszystkie pędy kilka centymetrów nad ziemią, wystaw w jasne miejsce i podlewaj. Powinny pojawić się młode liście i pędy. Jeśli nie - to znaczy że roślina jest do wyrzucenia. Wyglada na zasuszoną, oceniając wygląd liści, które pozostały.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
frezja 14:38, 26 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Serdecznie dziękuję...dam znać,jak poszło.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 16:11, 06 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Gabriela napisał(a)
Skróć wszystkie pędy kilka centymetrów nad ziemią, wystaw w jasne miejsce i podlewaj. Powinny pojawić się młode liście i pędy. Jeśli nie - to znaczy że roślina jest do wyrzucenia. Wyglada na zasuszoną, oceniając wygląd liści, które pozostały.


U D A Ł O się ścięłam na wysokości 1/3,podlewałam cierpliwie i..powodzenie. Około tygodnia temu wypuścił bardzo dużo młodych odrostów..tak więc mam teraz 2 bo już przygotowałam zastępstwo w postaci młodej roślinki.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Aga 08:22, 08 paź 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mam pytanie jak przechowac oleandra przez zimę w jasnym czy ciemnym pomieszczeniu i z jaką temperatura?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
zbigniew_gazda 08:41, 09 paź 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Aga napisał(a)
Witam mam pytanie jak przechowac oleandra przez zimę w jasnym czy ciemnym pomieszczeniu i z jaką temperatura?


Przechowuj w piwnicy lub garażu w których jest okno i dochodzi światło. Temperatura
10-12 stopni. Podlewaj od czasu do czasu. Można przed zimą przyciąć gałązki i uformować.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies