Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Oleander

Pokaż wątki Pokaż posty

Oleander

Basia_KRK 18:15, 08 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Gabriela napisał(a)
Skróć wszystkie pędy kilka centymetrów nad ziemią, wystaw w jasne miejsce i podlewaj. Powinny pojawić się młode liście i pędy. Jeśli nie - to znaczy że roślina jest do wyrzucenia. Wyglada na zasuszoną, oceniając wygląd liści, które pozostały.


Dopiero teraz przeczytałam w wątku, że oleandry przycina się jesienią przed zimowaniem Nie zrobiłam tego, w związku z tym mam pytanie, czy jest sens kształtować je teraz wiosennym cięciem? Bardzo się rozkrzaczyły i wyglądają marnie... Czy oleander kwitnie na świeżych pędach, czy na zeszłorocznych?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gardenarium 19:08, 08 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oleander nie wymaga corocznego cięcia. Tniemy póxnym latem lub jesienią. Wtedy gdy chcemy mu nadać konkretny pokrój, obniżyć roślinę, spowodować żeby się rozgałęziała.

Cięcie opóźnia kwitnienie.

Najbardziej nadają się do wycinania bezlistne pędy. Nie przycina się zbyt późno czyli po październiku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_KRK 11:57, 09 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies