Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik znane wyzwania zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik znane wyzwania zamkn.

Gregory71 21:16, 25 maj 2020

Dołączył: 22 gru 2019
Posty: 13
Witajcie,
Podobny temat był poruszany na forum jednak mam pewien niedosyt.
Trawnik siany ostatniej jesieni. W kwietniu tego roku pierwszy raz nałożony. Efekt genialny bo trawa rosła dość szybko. Niestety co się okazało po czasie posypanie nawozem było niedokładne i były pasy gdzie rosła znacznie wolniej.tam gdzie był nawóz uzyskała intensywnie zielony kolor. Po pierwszym koszeniu w tym roku i jednocześnie pierwszym od początku posypałam nawozem pasy wcześniej opuszczone. Efekt bardziej intensywny wzrost właśnie w tych miejscach i wolniejszy w poprzednich. Nie byłoby w tym nic złego bo pewnie stary nawóz się już wypłukali i za chwile wszystko się wyrówna, jednak niepokoi mnie fakt postrzępionych końcówek trawy co zmienia jej kolor na żółtawy. To zaobserwowałem po trzecim koszeniu. Koszone co 2 tydzień.
Trawnik jest nawadniany automatycznie, kosiarka jest nowa (1,5 miesiąca)
Koszenie na wysokość ok 5cm wysokości
Zdjęcie pokazuje pasy gdzie jeszcze nie wypłukali nawozu. Ok 3 ty temu cały był tego koloru a teraz niestety końcówki zmieniają jego kolor.
Jak temu zaradzić?
Dziękuje za wszelkie wsparcie
Grzegorz
Gardenarium 21:46, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10359-trawnik-w-pasy?page=1#post_8
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies