Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Začínáme plánovat zahradu

Pokaż wątki Pokaż posty

Začínáme plánovat zahradu

Nelaa94 14:22, 29 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 43
Prosím jestli mi může někdo poradit. Chci k terase udělat záhon. Chtěla bych tam zsadit šalvěje, traviny ponytails, možná buxusy a carexy?
Nevím ale jak sadit daleko od sebe. Za každou radu budu ráda
(1. šalvěj "caradonna", 2. stipa "ponytails", 3. Carex "ice dance"/ carex "the beatles", 4. buxusy)


____________________
* Začínáme plánovat zahradu *
pawel2806 19:50, 29 mar 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Może zamiast turzycy (carex) zdecyduj się na hakonechloa, sesleria lub molinia
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Johanka77 06:48, 30 mar 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja uważam. Że wystarczy jeden rodzaj trawy.
Zupełnie nie pasuje razem stipa i Carex.
Carex ID jest bardzo ekspansywna i wyprze stipe.

Ja dała bym tylko stipy i szałwię.
Albo tylko Beatles i szałwię.
Albo jak radzi Paweł seslerie.

Uważam, że hakone za duże do szałwii.


Natomiast to dość reprezentacyjny odcinek.
Nie wolisz lawendy zamiast szałwii? Zimą wypełni rabatę, a szałwię zetniesz i nie będzie nic...

Do stipy i lawendy pasuje też gaura jako przerywnik.
Ja planuje posadzić w tym roku.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Nelaa94 11:23, 30 mar 2021


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 43
Moc děkuji zkusím ještě naplánovat záhon trošku jinak. Možná bych tam tu gauru zkusila dát. Pak šalvěj, buxusy a stipu ponytails.

Šalvěje mám vepředu u plotu a potřebuju je použít jinde. Myslím že u terasy by byly hezké.

Ještě se mi líbí něco takového:
[zmoderowane]
____________________
* Začínáme plánovat zahradu *
Dorii 10:36, 22 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nelaa94 napisał(a)
Prosím jestli mi může někdo poradit. Chci k terase udělat záhon. Chtěla bych tam zsadit šalvěje, traviny ponytails, možná buxusy a carexy?
Nevím ale jak sadit daleko od sebe. Za každou radu budu ráda
(1. šalvěj "caradonna", 2. stipa "ponytails", 3. Carex "ice dance"/ carex "the beatles", 4. buxusy)




Melduję że zamierzam podglądać, zapowiada się piękny ogród
Też nie mieszałabym traw na tej rabacie. Zimozielone masz bukszpany i jeden gatunek traw wystarczy. Ale dałabym jeszcze inne byliny do towarzystwa szałwi. U siebie mam rabatę że stipą i szałwią karadonna. Mam tam jeszcze odętkę, przegorzana i lilię Easy Waltz. Są też fioletowe czosnki. Miałam jeszcze dosadzić jeżówkę Sunseekers Rainbow ale chyba już mi się nie zmieści. Zobaczymy po sezonie bo rabata stworzona jesienią. Moim zdaniem pięknie by się komponowała z szałwią karadonna.
Przydało by się też coś wczesną wiosną. Polecam tulipany botaniczne.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Nelaa94 11:57, 22 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 43
Dorii napisał(a)


Melduję że zamierzam podglądać, zapowiada się piękny ogród
Też nie mieszałabym traw na tej rabacie. Zimozielone masz bukszpany i jeden gatunek traw wystarczy. Ale dałabym jeszcze inne byliny do towarzystwa szałwi. U siebie mam rabatę że stipą i szałwią karadonna. Mam tam jeszcze odętkę, przegorzana i lilię Easy Waltz. Są też fioletowe czosnki. Miałam jeszcze dosadzić jeżówkę Sunseekers Rainbow ale chyba już mi się nie zmieści. Zobaczymy po sezonie bo rabata stworzona jesienią. Moim zdaniem pięknie by się komponowała z szałwią karadonna.
Przydało by się też coś wczesną wiosną. Polecam tulipany botaniczne.


Děkuji! záhonek u terasy už mám skoro hotový. (ještě chybí dosadit pár travin "ponytails" vzadu a dosypat do záhonku kůru.
Zasadila jsem tam buxusy, stipy "ponytails" a šalvěje "caradonna". Pak k nim chci ještě zasadit okrasné česneky allium "purple sensation". Možná zkusím zasadit i nějaké ty tulipány.

____________________
* Začínáme plánovat zahradu *
Dorii 12:33, 22 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pięknie będzie niech tylko roślinki ruszą. Właśnie na ten moment przydało by się coś kwitnącego. Teraz kwitną sasanki, hiacynty, narcyze, śnieżniki, szachownice, przylaszczki, pierwiosnki i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tak patrzę na tą rabatę i aż prosi się by ją poszeżyć do końca tarasu można by zamaskować roślinami dekiel.
I zmieściło by się tam wtedy niskie drzewko wieloosiowe a nawet kilka.
Nie wiem czy znasz ten ogród, jak nie to polecam myślę że ci się spodoba
https://pin.it/6cpmroC
https://pin.it/6FfKImh
https://pin.it/71qhWG2
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwik69 20:33, 16 wrz 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Pokaż swój ogród jak wygląda obecnie,jak rozrosły się rośliny?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Nelaa94 19:02, 30 paź 2022


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 43
____________________
* Začínáme plánovat zahradu *
GingerO 10:56, 22 lip 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 117
Cześć Nela, piekny masz ogród. Ciekawa jestem jak się rozwinął. Pozdrawiam!
____________________
Ola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies