Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Problem z tuja brabant - czy ona umiera? przeniesiony

Pokaż wątki Pokaż posty

Problem z tuja brabant - czy ona umiera? przeniesiony

Kamkra 21:05, 02 lip 2020

Dołączył: 02 lip 2020
Posty: 4
Witam. Jestem nowy na forum, ale od dłuższego czasu regularnie tu zaglądam i czerpie wiele pomocnych rad. Tym razem jednak potrzebuje konkretnej pomocy. Jedna że 150 posadzonych tui zaczęła mocno Brazowiec od góry. Reszta ma się dobrze widoczne są nowe pędy itp. Tuje posadzone w tym roku w kwietniu. Kupione że szkółki, kopane z gruntu, w siatkach jutowych. Sadzone do dołków wypełnionych podłożem do tui. Nie stosowalem żadnych agrowloknin. Sciolkowane którą mielona, grubość warstwy 4-5 cm. Tuje regularnie podlewane. Martwi mnie ta jedna ze zdjęcia. Nie wiem czy to nie grzyb? Ostatnio od 2 tygodni prawie codziennie mocno pada ,jest wilgotno itp. Reszta tui jest zielona,niektóre tylko mają pojedyncze gałązki brązowe. Jak pomoc tej jednej tui?
Gardenarium 21:31, 02 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/2362-problemy-z-tujami?page=110#post_1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies