Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Rzadki, młody trawnik z dziurami

Pokaż wątki Pokaż posty

Rzadki, młody trawnik z dziurami

KonradMB 09:30, 03 lip 2020

Dołączył: 03 lip 2020
Posty: 2
Hej,

pod koniec maja na uprzednio przygotowane podłoże(odchwaszczone, przekopane, wygrabione i zwałowane).
Posypany został nawóz do zakładania trawnika Agrecol, oraz nasiona przykryłem warstwą torfu.
Pierwsze koszenie przeprowadziłem jak trawa miała powyżej 10cm, skosiłem na wysokość 6cm. Kolejne koszenia był na wysokości 4cm.
Dziś(30.06) skosiłem na wysokość 2cm(więcej już tak nie skoszę). Po tym zauważyłem że trawa ma dość spore prześwity, oraz widoczny jest już filc. Widoczne są też okrągłe place wyschniętej trawy, czy przyczyną może być mocz psów?
Dodatkowo trawa rośnie nierówno, wokół tych żółtych placów rośnie dużo szybciej i jest znacznie ciemniejsza.

Czy ta trawa jeszcze się zagęści?
Jak najlepiej pozbyć się tego filcu? Czytałem że na tak młodym trawniku nie powinno się przeprowadzać wertykulacji.
Czy środku typu Urynal zabezpieczą trawnik przed moczem, oraz czy mogę je stosować na tak młody trawnik?
Zdjęcia poniżej






pan_natan 10:54, 03 lip 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
Masz suczke - te wyschnięte placki to po niej - w środku jest wyschnięta wypalona trawa a do okoła rośnie bujna trawa za sprawą azotu w moczu.

Te ciemniejsze plamy na trwaniku też za sprawka psów.

Wygrab sucha trawe i podsyp ziemią z nasionami.
Każdy większy sik będzie suchą plamą - jak zauważysz ze sika to mozesz podlać to miejsce, zeby rozrzedzić troche mocz.

Jak masz tak młody trwanik to nie spodziewaj sie ze w 2 miesiace będzie dywan na to trzeba czasu.

Zaschnieta trawa to normalna sprawa tak jak kwiatom usychaja stare liscie i rosna nowe tak samo jest tutaj.

W uproszczeniu - trawa, jak i wszystkie inne rośliny, aby żyć potrzebuje światła, wody i składników odżywczych z ziemi. Następnie poprzez fotosynteze chloroplasty zamieniają to na pokarm, chloroplast nadaje zieloną barwę liściom trawy - ścinając ją na 2cm powodujesz ze trawa może "przerobić" mniej składników na pokarm - scinajac ja na 5-6 cm i dając nawóz będzie lepiej rosła.

Druga sprawa - im dłuższa trawa tym dłuższe jej korzenie.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
KonradMB 11:50, 03 lip 2020

Dołączył: 03 lip 2020
Posty: 2
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
W kosiarce mam 3 wysokości, 2, 4 i 6cm, najlepiej żebym kosił ją na te 6, czy wystarczy 4?

Jak to jeszcze jest z tym nawożeniem, czy tak młody trawnik mogę nawozić, czy lepiej wstrzymać się z tym do przyszłej wiosny?
pan_natan 15:39, 06 lip 2020

Dołączył: 24 paź 2019
Posty: 44
W upały kosi się wyżej więc sugeruje 6cm.

Ja nawoziłem od poczatku.
____________________
Mój mikro Ogródek 50m
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies