Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Dziwne białe nitki na trawie, jak makaron sojowy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Dziwne białe nitki na trawie, jak makaron sojowy.

Chris 11:04, 19 lip 2020

Dołączył: 19 lip 2020
Posty: 5
Witam forumowiczów. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim na trawie?
Po deszczu w tym roku zaczęły wyrastać takie białe nitki z trawy z czarną mazistą końcówką. Wygląda to trochę jak makaron sojowy z takim czarnym obślizgłym motylkiem Co to może być?
sylwia_slomc... 12:02, 19 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Myślę, żet jakieś grzyby tylko już po wysypie zarodników w fazie zamierania części nadziemnej, ale w trawnikach za mocna nie jestem więc poczekaj co inni napiszą, lub poszukaj w wątkach trawnikowych chorób
Masz sporo suchych źdźbeł w tej trawie, chyba jest w słabej kondycji.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Chris 12:27, 19 lip 2020

Dołączył: 19 lip 2020
Posty: 5
sylwia_slomczewska napisał(a)
Myślę, żet jakieś grzyby tylko już po wysypie zarodników w fazie zamierania części nadziemnej, ale w trawnikach za mocna nie jestem więc poczekaj co inni napiszą, lub poszukaj w wątkach trawnikowych chorób
Masz sporo suchych źdźbeł w tej trawie, chyba jest w słabej kondycji.


Patrzyłem już w chorobach trawnikowych i nic nie znalazłem. W "grzybach trawnikowych" też nic podobnego...... To się pojawia po deszczu lub nawodnieniu w kilku, kilkunastu miejscach .... Dziwne bo tego nigdy nie było, a trawnik jest już od 6 lat.
Chris 17:18, 21 lip 2020

Dołączył: 19 lip 2020
Posty: 5
Naprawdę nikt nie wie co to może być ?
ceikam 17:38, 21 lip 2020

Dołączył: 16 kwi 2019
Posty: 19
A może to śluzowiec? Miałem u siebie w postaci czarnych kulek oblepiających źdźbło trawy, ale widziałem, że są różne jego formy.
Chris 19:55, 22 lip 2020

Dołączył: 19 lip 2020
Posty: 5
ceikam napisał(a)
A może to śluzowiec? Miałem u siebie w postaci czarnych kulek oblepiających źdźbło trawy, ale widziałem, że są różne jego formy.


Tak patrzę i żaden śluzowiec nie jest podobny do tego czegoś ......
ceikam 21:20, 22 lip 2020

Dołączył: 16 kwi 2019
Posty: 19
Zobacz tu:
http://atlas.grzybiarze.eu/conocybe-deliquescens/

Może to nóżka grzyba?

[zmoderowane]
Chris 01:41, 23 lip 2020

Dołączył: 19 lip 2020
Posty: 5
O... to bardzo podobne. Nóżka identyczna, tylko kapelusz (jeżeli to kapelusz) mam czarny (conocybe-deliquescens ma raczej brązowy), ale faktycznie może to być to.

Dzięki ceikam
CiehcomPL 15:36, 22 cze 2021

Dołączył: 17 wrz 2020
Posty: 2
Czy udało wam się dojść co to jest ? no i czy trzeba to coś zwalczać czy niegroźne ? Pojawiły się takie same "makarony" na moim trawniku. Pierwszy raz więc jeszcze nie wiem czy panikować czy nie

U mnie tak to wygląda:




Gardenarium 21:19, 22 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ceikam podał, więc dlaczego piszesz że nikt nie wie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies