Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Laurowiśnia - Prunus laurocerasus choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Laurowiśnia - Prunus laurocerasus choroby i szkodniki

RobertBusko 21:10, 29 maj 2023

Dołączył: 29 maj 2023
Posty: 2
AlicjaMa napisał(a)
Dobry wieczór,
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co dolega mojej laurowiśni?
Puszcza dużo młodych przyrostów, więc stanowisko raczej ok. Więc to jakiś pasożyt? Na większości liści od spodu takie bordowe lekko wypukłe kropeczki. Dotyczy to większości liści, więc obrywanie chyba nie wchodzi w grę tylko jakaś chemia?
Proszę poradzcie.
Mam nadzieję, że z tego wyjdziemy

RobertBusko 21:10, 29 maj 2023

Dołączył: 29 maj 2023
Posty: 2
czy na tą chorobe znalazłaś lekarstwo?
Jeśli tak to napisz jak to zwalczyć
Pozdrawiam
21:24, 30 cze 2023
Dzień dobry,
to mój pierwszy post na forum, piszę tutaj bo nie znalazłem odpowiedzi nigdzie w internecie. Na moim balkonie znajduje się trochę roślin - m.in. laurowiśnia, która ma już ponad 3 lata. W ostatnim czasie odżywiłem ją nieco po zimie podlewając nawozem do roślin zielonych. Drzewko pięknie odżyło, wymieniło liście, puściło mnóstwo nowych pędów i nabrało koloru.

Niestety, w ciągu około 10 dni sytuacja zmieniła się na widoczną na zdjęciu. Na innych roślinach również pojawiły się oznaki problemów: biały nalot i zupełnie wyschnięte krzewy w innej donicy.

Czy ktoś z Was wie co może być przyczyną problemu i jak go rozwiązać? Podlewam rośliny tylko miękką wodą, laurowiśnia dodatkowo była zraszana. Do tej pory nigdy nie miałem takich problemów, a każde z obumierających roślin czy krzewów ma już min. 2 lata.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,
Maciej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies