Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje marzenie o siedlisku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje marzenie o siedlisku.

KasiulaK 13:57, 20 sie 2020

Dołączył: 15 wrz 2019
Posty: 6
Dzień dobry. Mam na imię Kasia, mieszkam na skraju woj. pomorskiego. I pewnie jak wszyscy zaczynałam od podglądania różnych ogrodów na forum. Nie myślałam, że kiedykolwiek otworzę własny wątek, ale próbuję.
Oczywiście potrzebuję pomocy! Kupiliśmy działkę w Borach Tucholskich (ok.40 km od miejsca, w którym mieszkam), jesienią zaczynamy budowę domu (w tym roku fundamenty), i planuję zrobić pierwsze nasadzenia, przynajmniej od strony drogi powiatowej, aby osłonić się przed światem. Działka ma troszkę ponad 8 tyś.m.kw., jest ograniczona z jednej strony (W) drogą powiatową, od W - rzeczka, od N - rowy melioracyjne, od S - granica z inną działką. Spadek od drogi w kierunku rzeczki. Ziemia klasy VI.
Niby dużo ziemi, ale połowa to łąka nad rzeką, do tego "malownicze" rowy, które zamierzam nazywać strumykiem. Także dużo utrudnień, ale malowniczość gwarantowana.
Oczywiście będę próbowała zamieścić tu jakąś mapkę tego terenu, ale boję się ,że to mnie przerasta - jestem totalnie niekomputerowa, niezdjęciowa, niedzisiejsza poprostu. To wszystko oznacza, że korzystanie z pomocy forumowiczów będzie dla mnie wyzwaniem.
Zabieram się za pas ok.8 m szerokości, ok. 120 m długości - chcę stworzyć jakiś parawan, żywopłot nieformalny wzdłuż drogi powiatowej.
Już dziękuję Hani z wątku To tu to tam łopatkę dam! za inspiracje i pierwsze wskazówki. Zobaczymy, co z tego wyjdzie... Pozdrawiam wszystkich na forum.
Kasia
____________________
Kasia-Moje marzenie o siedlisku
AsiaK_Z 20:06, 20 sie 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj zdjęcia mile widziane
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
KasiulaK 20:09, 20 sie 2020

Dołączył: 15 wrz 2019
Posty: 6
Witam Wszystkich raz jeszcze i poprawiam to, co napisałam wyżej. Tzn. żywopłot ma być NIEFORMOWANY (a nie nieformalny - ale może coś w tym jest), no i te kierunki -strony świata, coś mi się pokręciło, północ - rowy melioracyjne; południe - inna działka, wschód - rzeczka, zachód - droga powiatowa. Tyle poprawek.
Aktualnie myślę, planuję pas krzewów i drzew wzdłuż drogi, a nie jest to łatwe. Te odległości, rozmiary za ileś lat, pory kwitnienia itd, chyba wolałabym jakiegoś gotowca do skopiowania. Jeśli macie jakieś sugestie, pytania czy coś - proszę się nie krępować.
____________________
Kasia-Moje marzenie o siedlisku
Gruszka_na_w... 21:34, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Jeśli udało się założyć wątek, to nie jest tak źle z tymi komputerowymi umiejętnościami. Dodatkowo działa link w podpisie, co nie jest częstym zjawiskiem u początkujących forumowiczów.
Niezły kawałek terenu. Macie bardzo dobry pomysł na to, żeby sporą część zostawić naturze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiulaK 07:50, 21 sie 2020

Dołączył: 15 wrz 2019
Posty: 6
Oj Haniu, witaj! Jak to miło, że to właśnie TY jesteś pierwszą osobą, która mnie tu odwiedziła. No wczoraj po Twoich sugestiach nie robiłam nic innego tylko studiowałam ten fajny wątek z muratora. Do tego rysunek i coś tam nanoszę... Będę teraz próbowała załaczyć tu jakąś mapkę tego terenu, ta którą mam w laptopie nie chce mi się załączyć, coś tam mi nie wychodzi, jakiś plik JPG czy coś...
A pracy przede mną dużo, właśnie takie wątki jak Twój dają nadzieję, że da się!
Będę się odzywać, jak ruszę do przodu. Pa
____________________
Kasia-Moje marzenie o siedlisku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies