Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Poprawa jakości starego trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Poprawa jakości starego trawnika

j_damian 01:05, 27 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Ostatnie pytanie. W ogrodniczym dostałem chwastox extra 300sl czytam ulotkę i się zastanawiam czy dobry dostałem...
j_damian 20:20, 30 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Witam. Powoli stosuje się do Pani zaleceń. Zrobiłem odcinanie krawędzi trawnika. Koła dookoła drzew. Oraz wywaliłem mate spod Tui i bukszpanów. Teraz czekam na odpowiedni bezwietrzny dzień aby zrobić oprysk. Chciałem się upewnić czy dobrze liczę bo będę robił to pierwszy raz i nie chciałbym nic zepsuć )
To jest etykieta tego oprysku;



Osobiście posiadam dokładnie 190m2 trawy. Po zaokrągleniu 2 ary. Czyli wychodzi 700ml/40-70littow/2ary. Rl Mam opryskiwacz 12 litrowy...
j_damian 00:17, 31 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Jeszcze nie wszystko skończone... Efekty zmian dodam że jestem bardzo początkujący ;P jeszcze raz dziękuję za rady )

Gardenarium 21:35, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest pięknie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
j_damian 15:52, 06 paź 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 47
Opryskalem, po czasie dowiozlem ziemi torf odkwaszony , posiałem trawę kalnas Wimbledon . Każdy w centrum radzi nawozić na wiosnę dobrze radzą ? Trawę posiałem tydzień temu.
kami 13:26, 29 paź 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563







Co to jest za roślina przy szpadku zielona obwódka, że ja jej nie kojarzę?
Gardenarium 18:55, 29 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ilex crenata 'Golden Gem'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
qlka08 12:27, 21 lis 2020

Dołączył: 21 lis 2020
Posty: 2
Dzień dobry, chciałabym podłączyć się pod temat ze swoim problemem.
Mam trawnik zakładany w tym roku, przy którym popełniłam mnóstwo błędów jego historia jest o wiele dluzsza ale nie ma co tu opowiadać. W ziemii mam wiele mieszanek traw ( barenburg shadow, barenburg rpr sport, jakąś mieszankę na kaszubskie gliniaste tereny i Trawa renowacyjna mieszanka Granum). Wynika to z tego że trawnik zakładała firma i najpierw siała barenburg shadow przez dwa miesiące nie wyrosło nic oprócz pola chwastów to robiłam dosiewki z barenburg sport.Potem w ramach reklamacji wjechali glebogryzarka i dowiozlam lepszą ziemię i posiali jakąś mieszankę na tereny gliniaste, a ja potem robiłam dosiewki z granum. Postanowiłam też rzucić nawóz siewnikiem oczywiście listwowym i teraz moj trawnik wygląda jak na zdjęciach. Ma różne kolory i już sama nie wiem czy to wina tego nawozu czy tych różnych mieszanek. Czy możecie mi powiedzieć co powinnam zrobić na wiosnę żeby mieć jednolity trawnik najlepiej żeby trawa miała ciemniejszy odcień. Czy obejdzie się bez glebogryzarki i dowożenia ziemii?
Gardenarium 20:10, 21 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wina nierównomiernego nawożenia. Na wiosnę powinnaś poćwiczyć bezwzględnie sianie nawozów, aby spadł wszędzie i taka sama ilość mniej więcej. Tego się trzeba nauczyć w przeciwnym wypadku wyjdzie to samo, co jest, czyli plamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
qlka08 11:46, 22 lis 2020

Dołączył: 21 lis 2020
Posty: 2
Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości. Czyli jest szansa, że trawnik ożyje po wiosennych zabiegach?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies