Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek przed domem - wejście

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przed domem - wejście

Anda 22:05, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Witaj Ja też się trochę dziwię, że będąc w Holandii (mekka ogrodników) pytasz tutaj o pomysł na przedogródek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wercikowo 10:22, 25 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 5
Hihi Anda wlasnie jak tutaj zauwazylas mekka ogrodnikow , tyklo ze widzisz w tych przedogrodkach jest albo wszystko , albo standardowo kamyki dla latwizny , bez cienia roslinnosci. Gdy posiadasz wielkie powierzchnie to mozna to zrobic z rozmachem, niestety rzeczywistosc w wiekszosci to maly kawalek ziemi albo wogole .
Ogolnie to mam burze pomyslow , jednak z tego wszystkiego i metlik w glowie, dlatego jest to formu aby zasiegnac opini innych , nie licze tu na gotowy projekt.
Anda 18:43, 25 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Oj tam, dasz radę Po prostu się na coś zdecyduj. Moje wrażenia z Holandii są bardzo pozytywne. Zawsze piękne przedogródki właśnie przy takich małych kamieniczkach. Dużo hortensji. Tu u mnie jest o wiele gorzej pod tym względem.
Mając taki przedogródek posadzilabym Sedum, trawy, Pinus mugo karłowe małe i na pniu, i koniec. Ewentualnie lawendę i jakieś cebulowe. Donice z sezonowymi kompozycjami i już Nie wiem co mówią u was przepisy na temat drzew.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wercikowo 18:32, 30 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 5
Też myślę o Larix stiff wepper karłowaty , hortensje już zamówione, ilex crenata na żywopłocik , trawy ozdobne, powoli powoli jakoś to zagospodaruję, drzewa tu nie ma reguły - sąsiad palmę rozsadził ok 2m wysoka hihi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies