Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek przed domem - wejście

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przed domem - wejście

wercikowo 21:25, 22 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 5
Witam forumowiczów , czy ma ktoś jakieś pomysły na ten mój niewielki ogródek przed domem ? z jednej strony 2.70x2.80 chodniczek i z drugiej strony 3x1m , ogródek w budowie szeregowej.
Myślałam o zywoplociku z przodu , chciałabym napewno ozdobne drzewko no i może jakieś trawy ozdobne.
A może macie jakieś fajne pomysły na ten mój nieduży ogródek ?
sylwia_slomc... 22:02, 22 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Pierwsze pytanie jaka strefa klimatyczna i jaka to wystawa, czyli która strona świata? Drugie co to za ziemia? Trzecie Twój chodnik wychodzi na chodnik osiedlowy? Czy jest jakieś ogrodzenie? Czwarte budynek jest nowoczesny czy z historią bo ta cegła sugeruje historię.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
wercikowo 14:00, 23 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 5
Mieszkam w Holandii więc Klimat można określić jako umiarkowany z charakterystycznym chłodnym latem( ale zdarzają się upalne) i łagodną zima. Wystawa południowo zachodnia, ziemia nie jestem pewna lecz tu kiedyś było pole i trochę terenów mokrych, z chodnika wchodzę na moją ścieżkę, bez ogrodzenia, budynek nie posiada historii taką klinkiere dostaliśmy w zestawie obok sąsiedzi mają biały i szary kolor wstawiam jeszcze zdjęcie z dalszej perspektywy.
Gardenarium 18:27, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystarczy przejechać się do wsi/miasteczka obok i zapewne pomysłów będzie mnóstwo. Gdy byłam w Holandii, z chęcią spacerowaliśmy po miasteczkach i podglądaliśmy aparatem ich przedogródki.

na pewno formowane drzewko, pod nim kilka krzewów kwitnących, byliny zadarniające. 3 gatunki wystarczy na wszystko. Po obu stronach symetrycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:29, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Np. takie



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:33, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cd. Holandii, ale zapewne znajdziesz więcej przykładów na miejscu u was.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:33, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:34, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie się podoba ten ostatni. Lewa strona sześciany z bukszpanu, prawa strona żywopłocik plus kalina (hortensja?) i iglak strzelisty.
Lewa strona za sześcianami mogą być też hortensje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:39, 23 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wercikowo 19:48, 23 sie 2020

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 5
Bardzo dużo pomysłów widzę, osobiście też jadąc rowerem podglądam projekty ogródków , sęk w tym że mam już mętlik w głowie, już przejzalam tysiące pomysłów na pinterescie ze aż głowa boli donice przed domem już zagospodarowalam mam parę pomysłów które wybrać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies