Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » "Odwieczny" spór działkowiczów ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

"Odwieczny" spór działkowiczów ;)

jagodna 11:29, 11 wrz 2020

Dołączył: 24 kwi 2019
Posty: 3
Pewnie wszyscy o tym słyszeli. Drzewo rośnie po jednej stronie granicy, ale owoce (i potem śmieci w postaci liści) spadają do dwóch ogródków. I ciekawi mnie, co tak naprawdę mówi prawo o podobnych przypadkach?
Podobny motyw pojawił się chyba nawet w jednej z biblijnych przypowieści
Gardenarium 14:13, 11 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Owoce które spadną po twojej stronie możesz zebrać, zrywać nie wolno. Ale co mówi prawo, trzeba zapytać prawnika. Tak będzie najlepiej. Gałęzie możesz obciąć po płocie, ale wcześniej musisz wezwać sąsiada aby sam obciął, jeśli tego nie zrobi, obcinasz sama.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jagodna 09:21, 15 wrz 2020

Dołączył: 24 kwi 2019
Posty: 3
Dzięki @Gardenarium, to wiele wyjaśnia!
I faktycznie masz rację, że żeby wyjaśnić ostatnie wątpliwości trzeba się zgłosić do jakiegoś biegłego prawnika. Myślę, że ktoś z [reklama] będzie w stanie mi pomóc!
Judyta1 23:44, 25 wrz 2020

Dołączył: 19 sie 2020
Posty: 12
Jak regulują przepisy sadzenie ekspansywnych roślin na granicy działki? Sąsiad ma posadzony winobluszcz przy siatce ogrodzeniowej na granicy z moją działką. Od mojej strony jest słońce, więc roślina rośnie wyłącznie w moją stronę. Mam dość przycinania tej rośliny, bo zabiera mi to dużo czasu. Sąsiad nie jest skłonny do ugody i jakichkolwiek rozmów. Co, zgodnie z prawem, mogę zrobić, by pozbyć się tej rośliny?
Gardenarium 19:58, 26 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytaj prawnika, nie mnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies