Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Drzewo do donicy w tarasie

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewo do donicy w tarasie

MRCL 22:09, 15 wrz 2020

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Cześć,
to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość .
Poszukuję drzewo do donic tarasowych jak na zdjęciu. Mieszkam w Wielkopolsce (dużych mrozów nie było u nas od lat), taras jest od strony wschodniej (latem cień ok. 15:00), czasami trochę wieje. Interesuje mnie niewielkie drzewo liściaste (towarzyszem będą trawy ozdobne), o pokroju kulistym lub kolumnowym.
Z góry dziękuję za sugestie
MRCL 22:10, 15 wrz 2020

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Gardenarium 22:31, 15 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzmieliny na pniu, odmiana Emerald'n Gold. Jest zimozielona.
Miłorzęby 'Mariken' - pokrój kulki, piękne liście, przebarwia się na żółto.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MRCL 09:23, 16 wrz 2020

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Dziękuję za sugestię. Właśnie myślałem o miłorzębie. Jakie rośliny mogę dać pod niego? Czy trzymanie miłorzębu i traw ozdobnych w tego typu donicach wymaga dodatkowego ściółkowania czy wystarczy agrowłóknina i jakieś kamień?
Sonia_M 11:53, 17 wrz 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Agrowłókniny nie stosuj, bo ugotujesz te drzewka w donicy.
Danusia do moich donic doradziła mi irgę i myślę, że tutaj też by się sprawdziła. Ona by zadarniła całą ziemię i fajnie przewieszała się z tych donic. A zanim urośnie posypałabym korą.
MRCL 15:28, 17 wrz 2020

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Donica jest z łupanej kostki, ma przerwy na łączeniach i obawiam się, że przy solidnym deszczu może wypłukiwać ziemię, stąd agrowłóknina. Dałem tę cieńszą z flizeliny i tylko na boki.
Sonia_M 08:30, 18 wrz 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Myślałam, że chodzi ci o włókninę na górę ziemi.
Nie znam się za bardzo, jak jest w przypadku donic z kostki, ale czy zimą nie zmarzną ci rośliny, jak donica nie jest niczym ocieplona? Ja będę dawać styrodur o grubości 3 cm i na to folię kubełkową, bo akurat mi taka z budowy została, ale moja donica będzie drewniana. Gdybyś dał od środka takie coś, to miałbyś na wszelki wypadek donicę ocieploną a i ziemia nie miałaby się jak wypłukiwać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies