Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Zaprojektowałem pudełko- doniczkę do siewu i rozsady

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaprojektowałem pudełko- doniczkę do siewu i rozsady

sylvi91 21:42, 17 wrz 2020

Dołączył: 17 wrz 2020
Posty: 1
Witam.
Jestem nowym użytkownikiem z pewnym pomysłem dla ogrodnictwa.
Chciałbym podzielić się swoim projektem pudełka. Wydaje mi się, że mogło by ono znaleźć zastosowanie w ogrodnictwie.

Przygotowałem w tym celu krótką prezentację na YouTube. Proszę zobaczcie. Nagrywane z ręki kiepskim smartfonem, bez większego przygotowania. Wybaczcie mi zacięcia. To moje pierwsze takie nagranie.
https://youtu.be/qa59Gg-1zBQ

Prezentacja pokazuje jedną sztukę ale chyba wiadomo o co chodzi.
Co sądzicie drodzy forumowicze? Czy to ma szansę na zastosowanie w rozsadach? Czy raczej nie?

Pudełko jest w fazie koncepcyjnej. Do wyprodukowania na dzisiaj kilku tysięcy sztuk zabrakło mi bardzo niewiele. Kupiłem wykrojnik do produkcji seryjnej z kartonu i zaakceptowałem serię próbną. Jednak byłem zmuszony się przeprowadzić do kraju i produkcja została odłożona w czasie. Wciąż chodzi mi po głowie pytanie, czy w ogóle warto to wypuszczać na światło dzienne. Czy rzeczywiście to zda egzamin na placu boju, czyli w uprawach. Doniczki torfowe są dość popularne i jest to rozwiązanie proekologiczne. Moja doniczka mogła by być konkurencją. Kwestią otwartego wyboru byłby odpowiedni papier/karton biodegradowalny. Nie mam na czym testować bo nie mam żadnych wyprodukowanych pudełek.
Czy warto ciągnąć temat? Czy ktoś byłby tym pudełkiem zainteresowany aby nie robić donieczek z gazet i aby oszczędzić na miejscu do przechowywania doniczek? Czy ten pomysł i zaprezentowana koncepcja ma potencjał?

Kilka zdjęć mojej próbki.
Gardenarium 22:01, 17 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Film jest zbyt długi. Link jest nieprawidłowy - po kliknięciu ukazuje się napis :
about:blank#blocked a więc obejrzeć nie da się. Musiałąm zastosować trick żeby obejrzeć.

Rysunek pudełka jest zbyt skomplikowany, przekombinowane to jest, komu będzie się chciało to rzeźbić? Mnie na pewno nie, wolę wykorzystać rolki po papierze, albo inne naczynia z odzysku np. papierowe kubki po kawie czy inne biodegradowalne rzeczy. Pudełko jest za duże na jedną siewkę/sadzonkę.

Wyobraź sobie, że ogrodnicy nie sieją/sadzą jednej/kilku roślin tylko setki albo tysiące każdej wiosny. Mają je kupić czy samemu wykonać??
Pudełko zajmie zbyt dużo miejsca. Najlepszy byłby sześcian, aby maksymalnie wykorzystać i tak kurczące się miejsce na wysiewy/przechowywanie roślin zimą. Parapetów jest zawsze za mało.

Moim zdaniem daj sobie spokój, mamy zdecydowanie lepsze sposoby, choćby specjalne przyrządy do robienia doniczek z gazet. Także wielodoniczki z papieru, gdzie moduł zawiera 12/15 miejsc na rośliny. Albo skrzynki. Potem się do nich pikuje siewki. Nie warto ciągnąć tego tematu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies