Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Czyszczenie obumarłych igieł

Pokaż wątki Pokaż posty

Czyszczenie obumarłych igieł

maxled 08:36, 25 wrz 2020

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Witam serdecznie, posiadam kilka okazów niwaków, miedzy innymi z sosny czarnej, co jaki czas powinno się usuwać obumarłe zalegające między gałęziami igły ? Czy powinienem także usuwać igły z pod sosny które spadły na ziemie ?
Wiem że takie igły przenoszą choroby, proszę o procedurę jak to powinno się robić
Gardenarium 08:42, 25 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinno się każdego sezonu zdejmować palcami i usuwać suche igły.. Procedury żadnej tu nie ma. Nikt takowej nie stworzył bo nie ma takiej potrzeby. PO prostu oczyść z suchych igieł i suchych gałązek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maxled 12:35, 25 wrz 2020

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Tak zrobiłem dziękuje temat zamknięty. Bardziej chodziło mi czy to trzeba robić czy nie
Gardenarium 22:22, 25 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba, ale niekoniecznie. Usunięcie brązowego spowoduje, że sosna będzie wyglądała estetycznie, a nie jak uschnięta i zaniedbana. Jest z tym sporo roboty, ale warto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies