Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rozplanowanie zimozielonych, nowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplanowanie zimozielonych, nowy ogród

HekseiNorge 20:57, 16 paź 2020

Dołączył: 16 paź 2020
Posty: 5
Witam,pukam z prośbą o jak w temacie. Trawa z rolki rozłożona wczoraj. Rośliny to laurowiśnia i cisy hilli ,na początek. Chciałabym je posadzić na przemian wzdłuż białego płotu,jest to strona zachodnia.
Moje pytanie czy powinnam już teraz wyznaczyć rabatę,wyciąć trawę póki się nie przyjęła a czy poczekać?
Nie potrafię się zdecydować czy pod rośliny zafundować kartony i podsypywac skoszona trawa a czy agrowloknina, kora. A może odczekać do wiosny bo teraz i tak nic nie urosnie...zima idzie.
Ile ludzi tyle opinii, a ja chciałabym uniknąć bałaganu pod roślinami w sensie wielkich chwastów i trawy która ciężko dokosic pomiędzy.
Jestem całkowity laik ,proszę mnie poprawić jeśli niezrozumiale napisałam.Pozdrawiam serdecznie ♥️
HekseiNorge 20:58, 16 paź 2020

Dołączył: 16 paź 2020
Posty: 5
sylwia_slomc... 21:07, 16 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja bym od razu zdjęła trawę pod te rośliny, bo potem będzie o wiele więcej roboty. Karton i na to mielona kora. bo trawy przez zimę nie będziesz kosić, a chwasty jak zima ciepła rosną.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 21:46, 16 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam radę w innym problemie jaki masz zamiar popełnić. Nie sadzimy (przynajmniej ja nie sadzę ) tak żywopłotu na przemian, bo to dopiero się stworzy bałagan
Poza tym laurowiśnia ma inne wymagania niż cis, ..to niedorzeczne tak sadzić w jeden rowek Posadź kawałek laurowiśni i kawałek cisa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
HekseiNorge 08:38, 17 paź 2020

Dołączył: 16 paź 2020
Posty: 5
Nie chciałam żywopłotu równo ściętego itd. Chce ozdobić tą stronę jednym rzędem roślin. Każda roślina sadzona w oddzielnym dołku z 60 cm odstępu między każdą.np.dwa cisy dwie laurowisnie
Czy tak też jest ok?
HekseiNorge 11:20, 17 paź 2020

Dołączył: 16 paź 2020
Posty: 5
Dziękuję, a odstęp od płota 50 cm? Czy więcej. To wogole ile trawy wyciąć ,1 metr od płota?
Mysia_mysia 16:09, 18 paź 2020

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
HekseiNorge napisał(a)
Nie chciałam żywopłotu równo ściętego itd. Chce ozdobić tą stronę jednym rzędem roślin. Każda roślina sadzona w oddzielnym dołku z 60 cm odstępu między każdą.np.dwa cisy dwie laurowisnie
Czy tak też jest ok?

Nie będzie tak dobrze. Posłuchaj Danusi.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
HekseiNorge 20:16, 18 paź 2020

Dołączył: 16 paź 2020
Posty: 5
Mysia_mysia napisał(a)

Nie będzie tak dobrze. Posłuchaj Danusi.

Tak za radą Danusi( jeśli też mogę po imieniu ) posadziłam dzisiaj wzdłuż samą laurowiśnie bez cisa. Jutro zrobię zdjęcia dziś już ciemno. A cisy będą też same bez kombinacji gdzieś przy drugiej ścianie ogrodu. Bardzo dziękuję drogie panie♥️
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies