Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Pierwsze koszenie a zbliżająca się zima

Pokaż wątki Pokaż posty

Pierwsze koszenie a zbliżająca się zima

PrzemekSTW 14:23, 30 paź 2020

Dołączył: 03 paź 2020
Posty: 5
Dzień dobry
Mam takie pytanie. Końcem września wysiałem trawę na malutkiej działce na ROD. Trawa rośnie, niestety to był mój pierwszy raz i jak wysiałem tak wysiałem. W połowie października dosiałem jeszcze dość sporo, mam wrażenie, że się zagęszcza. Jest koniec października, trawa ma już ok 10 cm, ale ta pierwsza. Ta z dosiewki jest na pewno niższa, tym bardziej, że nie było już tak ciepło i słonecznie i pewnie rośnie wolniej od tej z pierwszego rzutu. Mam pytanie odnośnie koszenia. Czy powinienem skosić trawę już teraz czy lepiej wstrzymać się jeszcze chwilę, by dać czas świeżej trawie na wzmocnienie? Wyczytałem, że ostatnie koszenie trawy należy wykonać najlepiej w pierwszej połowie października i ciąć do wysokości ok. 4-5 cm. Nie chcę zbyt odłożyć tego w czasie, a nie wiem jak pogoda może wpłynąć później na trawkę. Co Państwo doradzacie? Skosić już czy zaczekać? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Gardenarium 23:11, 31 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skosić jak najszybciej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies