Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Motyli ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motyli ogród

agadd02 20:34, 19 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Przepraszam za przerwę, musiałam w pracy posiedzieć dłużej, ale już jestem.
Mój ogródek jest niewielki 8,5 a, dlatego nie mogę poszaleć, muszę się hamować w zapędach zakupowych. Czechowice rzeczywiście są blisko Goczałkowic, często tak na rowerach jeździmy nad zalew, no i do szkółki Kapiasów (nie mogę przepuścić okazji ).
Co do róż to masz rację, rok koszmarny, zgniło wiele kwiatów i pąków, grzyb szalał, potem wyległy ślimaki, potem mrówki. Istne szaleństwo. Ale mam trochę zdjęć z poprzednich lat.
Mamy wysoko wybudowanych sąsiadów i przy tarasie postawiliśmy pergolę, żeby nas osłoniła trochę:

a na niej New Dawn:

Acropolis przesadzona zeszłej jesieni, bo ją wiciokrzew przytłaczał:

A tu raz kwitnąca za to zawiązująca owoce, ale nie pamiętam nazwy, chyba Vestula , ale nie mogę jej w necie znaleźć, żeby potwierdzić. Przyrosty ma co najmniej 3m rocznie:
____________________
Daga Motyli ogród
Basieksp 21:33, 19 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Podoba mi się to zestawienie róże z paprotkami paprotki tworzą ładne tło ja w ogóle lubię paprocie, chociaż wcale nie mam ich za dużo u siebie, podobnie z różami ale chcę to nadrobić pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basilikum 12:38, 20 lis 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Hej Daga ladnie u Ciebie i fajne fotki robisz
Pozdrawiam serdecznie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 18:26, 21 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Bardzo ładna pergola z różą i wiciokrzewem. Mam takiego samego, ale ciągle ma mszyce i przez to słabo rośnie i żółknie. Będę go przesadzać przytnę go radykalnie.
Znowu News Dawn to kolosy trochę się przerazilam ich wzrostem, ale jak tu zrezygnować z tak pięknego kwiatu różanego najwyższej klasy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
agadd02 07:44, 23 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Basilikum napisał(a)
Hej Daga ladnie u Ciebie i fajne fotki robisz
Pozdrawiam serdecznie


Cześć Iza, miło że do mnie wpadłaś, oczywiście zawitałam też do Ciebie, jeszcze nie napisałam, ale podziwiam. Widzę że jesteś miłośniczką zwierząt . Jeszcze nie zdarzyłam przejrzeć całego Twojego wątku, ależ to forum jest nadal aktywne. Miłe to jest bardzo. Fotki moje robione komórką niestety.

Pozdrawiam

____________________
Daga Motyli ogród
agadd02 07:47, 23 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
ElzbietaFranka napisał(a)
Bardzo ładna pergola z różą i wiciokrzewem. Mam takiego samego, ale ciągle ma mszyce i przez to słabo rośnie i żółknie. Będę go przesadzać przytnę go radykalnie.
Znowu News Dawn to kolosy trochę się przerazilam ich wzrostem, ale jak tu zrezygnować z tak pięknego kwiatu różanego najwyższej klasy.

Cześć Elu, może twój wiciokrzew potrzebuje innego miejsca. Mój w ogóle mszyc nie ma, chyba wolą New Dawn . Rośnie w pełnym słońcu. A róża rzeczywiście rośnie jak na drożdżach. Nawet wolę jej powtarzające kwitnienie bo to pierwsze to jest szaleństwo. Muszę ją mocno przycinać co roku.
____________________
Daga Motyli ogród
agadd02 20:41, 25 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Czy u Was też był dziś mróz? Czekam na śnieg, a co roku coraz go mniej
____________________
Daga Motyli ogród
Kim 20:59, 25 lis 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Piękne mroźne fotki u mnie było podobnie -4 pokazywał termometr

A tak wogóle to witam się w Twoim wątku my to prawie po sąsiedzku do Czechowic mam parę kilometrów
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Basilikum 21:32, 25 lis 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Piekne te mrozne fotki a roze poprostu az bym zjada
komorka tez mozna ladne fotki robic - Tobie sie udaje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basieksp 22:13, 25 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
Ale ładnie wszystko oszronione u nas mały przymrozek ale bez szronu, zmrożone róże piękne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies