Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Motyli ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motyli ogród

agadd02 21:09, 15 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Witam Was serdecznie,

Odważyłam się w końcu założyć mój wątek (trochę mi zeszło ) Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojej społeczności. Na początek jesiennie:



Pozdrawiam
Daga
____________________
Daga Motyli ogród
Basieksp 21:28, 15 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Witam ale pajęczyna, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
agadd02 07:43, 16 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Cześć Basiu,
Dziękuję za odwiedziny. Uwielbiam takie diamentowe pajęczyny u progu jesieni. Wpadłam obejrzeć Wasz piękny ogród i jestem pod wrażeniem. U mnie pniaki nadryzł mocno ząb czasu. Muszę poszukać nowych okazów.
Pozdrawiam ciepło
Daga
____________________
Daga Motyli ogród
Basieksp 08:47, 16 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
U mnie też już niektóre pniaki wypadły, zawsze jak mąż bierze drewno na opał to ja jadę z nim do lasu "nadzorować" wszystkie krzywe, ciekawe pniaki trafiają do ogrodu pokaż trochę więcej ogrodu, bo widzę, że za pajęczyną wyłania się duża jasna plama, zgaduje hortensja Pozdrawiam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
agadd02 19:14, 16 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Trudno wybrać z plątaniny zdjęć. Mój ogród ma około 8 lat i królują w nim róże i hortensje. Przygoda zaczęła się za sprawą azalii czarodziejki podarowanej mi przez teściową. Gdy przebarwiła się jesienią dopadł mnie zew natury i niekontrolowana miłość do roślin trwa W tym roku przeprowadziłam małą rewolucję ogrodową. Niespodziewanie obdarowano nas głazami, które stanowią tło i uzupełnienie naszej fontanny (brakuje czegoś do siedzenia, ale nie wszystko naraz). Zmajstrowałam poidełka, z których w pierwszej kolejności przed płochliwymi ptakami skorzystała nasza nowa domowniczka. Wymieniłam też hortensje ogrodowe na bukietowe, bo zaskoczyły mnie rozmiarami. Na szczęście znalazłam im nowy dom gdzie będą mogły rozrastać się do woli. Na dowód mojego ogrodowego bzika wklejam parę zdjęć:


No i nasza mała pociecha jako niemowlak w maju tego roku:

I trochę urośnięta


Pozdrawiam ciepło
Daga
____________________
Daga Motyli ogród
Basieksp 20:44, 16 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
No i super kamienie raczej głazy tworzą fajną rzeźbę, ale najbardziej podobają mi się te grube drewniane bale no i piesio fajną miejscówkę sobie znalazła
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 00:10, 17 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam i ja. Widzę, że masz też rabatki żwirowe i piękne kamiorki.
8;lat to już sporo czasu coś już można zrobić. Pokazuj co masz.
W jednym wpisie wstawiaj po 4 fotki duże lub 8 mniejszych.
Jak dużo fotek to nieraz fotki bardzo długo czasu trwa ich wyświetlanie.

Zrób sobie adres taki zielony jak mój pod spodem szybko się do ciebie dociera.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
agadd02 17:06, 17 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
Witaj Elu, bardzo Ci dziękuję za radę z linkiem. Nie wiedziałam, gdzie go znaleźć, a u Ciebie w wątku znalazłam od razu. A te zdjęcia co wkleiłam są małe czy duże, bo się nie znam? Chyba duże bo ja ich nie zmniejszałam. Jaki Ty masz piękny staw. U mnie tylko fontanna bo za mało miejsca i za dużo mieszkańców. Uwielbiam wodę. Wracam podziwiać Twój ogród
____________________
Daga Motyli ogród
agadd02 18:34, 17 lis 2020

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 27
W tym roku wymieniłam hortensje ogrodowe, które podarowałam siostrzeńcowi, bo osiągnęły gigantyczne rozmiary, na bukietowe. Można je okiełznać przycinaniem bez obawy o kwitnienie. Mam nadzieję, że za rok pokażą już na co je stać.


A takie jedzonko uszykowałam dla sikorek

Jedna z ostatnich róż tego roku
____________________
Daga Motyli ogród
ElzbietaFranka 19:09, 17 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Te np z różą to małe takich możesz wstawić 8 szt, a raz takie fotki czyli na całej szerokości 4 szt. Jak ci się tam zdarzy o jedną to nic się nie stanie, ale nie tasiemce.

Napisz ile ma hektarów twój ogród. Pokaż różyczki jak masz fotki, też ich mam duzo. Ten rok to nie rok różany całkowita porażka. Wiosna byle jaką później jak kwitły deszcze wszystkie pąki zgnily. Drugie kwitnięcie takie sobie.
Też lubię bukietowe z nimi nie ma problemu. Ogrodowe u mnie marzną szczególnie w maju jak są zimni ogrodnicy.

Dobrze, że ci się udało. Teraz jak będziesz się gdzieś wpisywała a ktoś będzie się chciał wpisać u ciebie będzie miał szybki dostęp.

Kiedyś przez Czechowice jeździłam chyba do Goczalkowic.

Pozdrawiam trzymaj się.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies