Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wałowanie trawnika w grudniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wałowanie trawnika w grudniu

mitrofan 12:07, 17 gru 2020

Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 4
Witam

W Październiku miałem wyrównywaną działkę razem z wałowaniem i sianiem trawy. Niestety z efektu wałowania nie jestem zadowolony, jak wchodzę na działkę to zostawiam ślady (ważę 90 kg) , czy teraz przy ciepłej grudniowej pogodzie mogę wałować trawnik?

Myślałem że deszcze ładnie uklepią ziemię ale minęły ponad dwa miesiące i nic :/ a na śnieg w tym roku raczej nie mam co liczyć.

Pozdrawiam
Gardenarium 12:10, 17 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj samo wałowanie nie pomoże, potrzebne będzie dosypanie ziemi a to zrób na wiosnę, wtedy będą warunki do takiej roboty. Teraz sobie odpuść w tym zimnie.

Zapewne źle zrobiono przygotowanie, niwelację i wałowanie. Nie samo wałowanie.

A może ziemia na świeżo był, nie odleżała się poprawnie, gdzieś się zapadło, a gdzieś nie. Trzeba dosypywać, skoro są ślady, jak głębokie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mitrofan 12:56, 17 gru 2020

Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 4
Na wiosnę też przejadę wałem ale teraz próbowałem w jednym miejscu i ziemia mniej się zapada, stąd moje pytanie czy teraz nie zaszkodzi trawie przejechanie wałem.
Gardenarium 19:46, 17 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może zaszkodzić jeśli źdźbła są zmrożone. Ale jaki widzisz sens tego wałowania?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mitrofan 09:46, 18 gru 2020

Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 4
Chcę na wiosnę spokojnie wjechać samochodem na działkę. Jeśli ja zostawiam ślady to po samochodzie zostaną koleiny.
Chciałem teraz raz przejechać wałem żeby trochę utwardzić (po przejechaniu kawałka czuję różnicę pod nogami) i pewnie kolejny raz na wiosnę.

Czy lepiej poczekać do wiosny i liczyć na deszcze/śnieg?
Mrozu raczej nie ma więc stąd moje pytanie czy trawie to nie zaszkodzi.
Gardenarium 19:30, 18 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powiem tak:

do maja przynajmniej nie da się wjechać samochodem na trawnik a dzieje się tak dlatego, że wiosną ziemia powierzchniowo rozmarnie, ale głębiej będzie zmarznięta jeszcze i po prostu taka braja się zrobi, że nawet rowerem nie przejedziesz.

Tak to natura trawnika. Zapomnij do maja a jak kwiecień mokry to i do lata nie wjedziesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mitrofan 15:01, 07 sty 2021

Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie wstrzymam się do wiosny, idą minusowe temperatury, spadnie może śnieg trochę ubije. Jak skończą się przymrozki dopiero wpadnę z wałem

Pozdrawiam
Gardenarium 19:43, 08 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aby wjechać samochodem na działkę wczesną wiosną a nawet późną - powinna być zrobiona nawierzchnia. Najbardziej naturalna to jest pospółka utwardzona i na to kamyczki, wtedy taka nawierzchnia przepuszcza wodę.
A temu wałowi to daj wreszcie spokój, radzę zostaw ten wał i już nie pisz o nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies