Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfoza ogrodu przydomowego na Podkarpaciu

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza ogrodu przydomowego na Podkarpaciu

AgataM 21:51, 30 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Masz ogród z duszą, sielski i uroczy. Lilie cudowne. Czy masz przy nich wsadzone róże? Na pewno będę zaglądać
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Karllo 15:30, 31 sty 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Jeszcze kilka zdjęć z września 2019 po małej przemianie. Rośliny głównie dalie pozostały na swoim miejscu do czasów przymrozków, ale obrzeże w kształcie palisady i nowe nasadzenia zostały przeze mnie po kilkunastu dniach wykonane. Jednak dziś w 2021 roku chętnie bym te obrzeża zamienił na jakieś niższe... Ale po kolei będę dodawał kolejne fotki. Tak. W ogrodzie są także róże. Mam kilka odmian szczególnie tych pełnych. Ale to nie koniec metamorfoz. W roku 2020 bardziej postarałem się uporządkować ogród, zrobiłem dużo nowych nasadzeń.









I to na tyle zdjęć z sezonu 2019. Kolejne zdjęcia będą już z roku 2020.
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Karllo 09:45, 13 lut 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Ogród czerwiec 2020. Czerwiec to oprócz lipca pierwszy miesiąc, w którym najwięcej równocześnie roślin zakwitło

[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/216/2168724/original.jpeg[/img]
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
sylwia_slomc... 09:54, 13 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ogród się mocno na korzyść zmienia Te obrzeża rabat masz trwale umocowane? Bo jedynie bym te fale ciut złagodziła i zastanawiam się jeszcze czy tym wąskim gardłem pomiędzy nimi udaje się wjechać z kosiarką? Rośliny wyglądają na zadbane i zdrowe, brawo
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karllo 22:55, 20 lut 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ogród się mocno na korzyść zmienia Te obrzeża rabat masz trwale umocowane? Bo jedynie bym te fale ciut złagodziła i zastanawiam się jeszcze czy tym wąskim gardłem pomiędzy nimi udaje się wjechać z kosiarką? Rośliny wyglądają na zadbane i zdrowe, brawo


Dziękuję bardzo za komentarz. Dużo zmian powstało, sporo pracy oraz kosztów, ponieważ obrzeża są zabetonowane w ziemię, ale zawsze można podkaszarką wykosić niedostępne miejsca dla zwykłej kosiarki.

PS: Czy ktoś wie, jak mogę sobie zrobić odnośnik w linku do mojego ogrodu, aby był on automatycznie widoczny przy każdym poście?


Przedstawiam zdjęcia ogrodu z początku lipca ubiegłego roku, w którym najwięcej roślin jednocześnie zaczęło kwitnąć. To jeszcze nie koniec prremian ogrodu w 2020 roku, kolejne będą w sierpniu.


____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Mary 22:50, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Karllo napisał(a)
PS: Czy ktoś wie, jak mogę sobie zrobić odnośnik w linku do mojego ogrodu, aby był on automatycznie widoczny przy każdym poście?

Witaj Karol,

W prawym górnym rogu znajdź opcję Mój Profil i wybierz Edytuj profil.
Na stronie, która się wyświetli, znajdź pole Podpis.
Wpisz poniższe dwie linijki w to pole, usuń znak # i zapisz.

Karol [#url=https://www.ogrodowisko.pl/watek/10796-metamorfoza-ogrodu-przydomowego-na-podkarpaciu]Metamorfoza ogrodu przydomowego na Podkarpaciu[/url]
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:51, 21 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tutaj wątek o linku w podpisie

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Karllo 00:03, 28 lut 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Mary napisał(a)
Tutaj wątek o linku w podpisie

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie


Bardzo dziękuję za pomoc związaną z dodaniem tego odnośnika Teraz juz wszystko ma swój porządek. Niebawem porcja kolejnych zdjęć i przemian z lata 2020.
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
LIDKA 00:15, 28 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7030
Hey. Obrzeża fajne. Chciałabym takie.

Będe zaglądać. Pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Karllo 00:30, 28 lut 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
LIDKA napisał(a)
Hey. Obrzeża fajne. Chciałabym takie.

Będe zaglądać. Pozdrawiam



Takie obrzeża można kupić w Leroy Merlin. Szare i fioletowe. Tylko radzę wopac głębiej w ziemię, w przeciwnym wypadku będzie dosyć wysoko, bo to aż 30 cm wysokości ma. Mi już się trochę znudziło. Teraz się zastanawiam jak je trochę zasłonić.

Może sadząc jakieś rośliny- byliny, które brzegi pozakrywają, ale nie przejmą całego ogrodu swoja ekspansywnością. Znacie jakieś takie rośliny na takie obrzeża, które mogłyby zwisać i zrobić małą kurtynkę?
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies