Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Metamorfoza ogrodu przydomowego na Podkarpaciu

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza ogrodu przydomowego na Podkarpaciu

Karllo 11:44, 21 mar 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Mala_Mi napisał(a)
Tujki mogą być obsikiwane przez wszystkie psy i koty w okolicy. Dlatego mogą być w kiepskim stanie.

Pozdrawiam Rzeszów

Z obrzeżami i falami to dałeś czadu. Czekam kiedy się zmęczysz obkaszaniem .. nie gniewaj sie ale to też przerabiałam.. i dalej przerabiam.. na prostsze linie I mniej pracochłonne. Tylko ja w wieku takim, ze mi po prostu brakuje sił i czasu

Za to lilie wypasione


W tym sezonie kupiłem elektryczną podkaszarkę do obrzeży, n razie nie było utrapienia z koszeniem normalna kosiarką, ale ta normalna jednak wszędzie nie dostanie. Aktualnie myślę nad obsadzeniem obrzeży jakimiś trawami lub bylinami, czymś, co mogłoby zwisać.

A tu fotki z grudniowego ogrodu 2020



____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Karllo 11:50, 21 mar 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Piotr_ napisał(a)
Witaj Rzeszów to niedaleko mnie ogród ciekawy podziwiam.
zamiast tui to może
-Świerk serbski
-Cis
-Buk pospolity
- Ligustr
-Pęcherznica




Dziękuję Piotrze i Dariuszu za porady. Ten liguster i cis chodzą mi po głowie, po twoich poradach, ponieważ są zimozielone, ale pęcherznica to także piękny, kwitnący krzew, na pewno posadzę, bo jej jeszcze nie mam. Tylko niestety nie mam miejsca na sadzenie w dużych grupach, ale będę dorabiał kolejne partie ogrodu i myślał bardziej, nad sadzeniem roślin w grupkach.

Moim pomysłem były jeszcze cyprysy. Mam cypsysy złote po północnej stronie domu, sprawują się znakomicie, nie przymarzają, nie chorują, niczym ich nie pryskam, tylko przycinam i rosną pięknie. Są jeszcze cypsysy srebrne, ale tych jeszcze nie miałem.



A Tu luty 2021



A wiosną tego roku docelowo powstanie jeszcze drewniana altana i nowe nasadzenia w maju, więc będzie się działo
____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Piotr_ 12:07, 21 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
To każdy ma swoje gusty w roślinach ja mam ogród obsadzony szmaragdem (tuje)
bo musiałem się szybko zasłonić od sąsiadów są cięte na wys 2,20 i mam zielone ściany a pod nimi rosną inne rośliny więc prawie ich nie widać.

Wiec będę tu zaglądał i zapraszam do mnie tez czasem
pisałem do cb kiedyś na prywatną wiadomość na forum czekam na odp.
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mala_Mi 23:57, 29 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Może posadź trawki hakonechloa na obrzeżach, będą się pięknie zwieszać.
Na słońce daj floksy szydlaste.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Karllo 21:18, 04 kwi 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Mala_Mi napisał(a)
Może posadź trawki hakonechloa na obrzeżach, będą się pięknie zwieszać.
Na słońce daj floksy szydlaste.




Bardzo dobra rada z tymi trawkami i floksami. Dziękuję bardzo za poradę.

Z mojego punktu widzenia jednorocznie pięknie zwieszają się i prezentują surfinie, bardzo polecam Wam, nawet na pagórki, gdyż ta jednoroczna roślina potrafi się tez pięknie płożyć po płaskiej i wzniosłej ziemi, robiąc piękna pierzynkę. Wymaga tylko w miarę wilgotnego i słonecznego stanowiska oraz gleby lekko kwaśnej lub zasadowej.




A teraz ogród prezentujący się na wiosnę po zimie i kolejny zauważalny problem to trzmielina japońska Japońska zrzuciła większość złotych liści, pozostałe dwie o liściach srebrno-zielonych się trzymają.

Czy przyczyną mógł być mróz, czy też inne czynniki po zimie?




A poniżej zostało wycięte jesienią bardzo bujne einogrono. Będzie więcej miejsca na rabaty i trawkę

____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Karllo 15:33, 24 maj 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Witam Was po przerwie. W ogtodzie zaszły pewne zmiany. Budowana jest altanka z funkcją wypoczynkowo użyteczną, także dla samochodu. Altana będzie przyozdabiana, jest w trakcie wykańczania. Bardzo się cieszę, że powstaje Dalie posadzone, zaczynają kwitnienie kosadzce.
W tym roku będzie dużo kwiatostanów.




Miałem sporo roślinek do posadzenia, między innymi skrzynkę himalajków alpejskich i do posiania do gruntu jednorocznych. Ogólnie jeszcze nie wszystko jest posadzone, bo trzeba znaleźć na to miejsce. Winogron został usunięty, dlatego zrobiło się więcej miejsca, gdzie stanie drewniana pergola, którą obsadzę glicynią.



Sosna postanowiliśmy wyciąć, bo były zbyt wysonie i przestały tasłaniać sąsiadów, do tego dawały sporo cienia.

Czy ktoś podsunąłby pomysł fajnego urządzenia tego terenu ładnymi roślinkami?

____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Karllo 21:42, 03 cze 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Witam Was. Kolejna porcja zdjęć ogrodu z początku czerwca. Nie wiem czy też tak u Was jest, ale u mnie jest fenomen w tym roku w obfitości kwitnienia kosadźców.

____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
sylwia_slomc... 21:54, 03 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Fajne kadry z góry
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:59, 03 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Powiem Ci, że te szopy sąsiadów to by pasowało zasłonić czymś zimozielonym, żywopłotem może jakimś i dopiero myśleć co pod żywopłot posadzić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karllo 09:45, 12 cze 2021


Dołączył: 26 gru 2020
Posty: 36
Piękne kosaďźce w fazie rozkwitu

____________________
KarolPrzydomowy ogród metamorfozy Rzeszów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies