Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy bałagan czyli marzenie o babcinym ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy bałagan czyli marzenie o babcinym ogrodzie

Patti78 14:40, 08 sty 2021


Dołączył: 08 sty 2021
Posty: 3
Do domu wprowadziliśmy się ponad trzy lata temu. Robimy wszystko sami od tarasu po zakładanie rabat i ogrodzenie. Pracy jest bardzo dużo i czasem nas to przerasta a ja cały czas marzę, że kiedyś będę miała swój ogród pełen róż, łubinów i paproci. Ogród pachnący ziołami i owocami. Nie chcę ogrodu geometrycznego tylko naturalny i swojski. Podglądam ogrody na ogrodowisku już od jakiegoś czasu i w końcu, żeby zacząć spełniać swoje marzenie postanowiłam do Was dołączyć. Co z tego będzie zobaczymy, ale mam nadzieję, że wytrwam.
Moje pseudorabatki pod oknem i przy tarasie:


A było tak, czyli widok przez okno w roku 2018 w styczniu:

A potem tak:




Podsumowując czeka nas sporo pracy. W następnym poście wrzucę obecne zimowe zdjęcia.
Kasya 14:54, 08 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Patti78 napisał(a)
Do domu wprowadziliśmy się ponad trzy lata temu. Robimy wszystko sami od tarasu po zakładanie rabat i ogrodzenie. Pracy jest bardzo dużo i czasem nas to przerasta a ja cały czas marzę, że kiedyś będę miała swój ogród pełen róż, łubinów i paproci. Ogród pachnący ziołami i owocami. Nie chcę ogrodu geometrycznego tylko naturalny i swojski. Podglądam ogrody na ogrodowisku już od jakiegoś czasu i w końcu, żeby zacząć spełniać swoje marzenie postanowiłam do Was dołączyć. Co z tego będzie zobaczymy, ale mam nadzieję, że wytrwam.

Ja zaczelam juz pod koniec budowy
Bez planu, bez przygotowania ziemi...
Ale jakos roślinki dają rade i bardzo szybko zarosło
Warto jak najszybciej posadzić drzewka które stworza szkielet bo na nie sue długi czeka
Oczywiscie najpierw plan
Pokaz co masz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Patti78 16:53, 08 sty 2021


Dołączył: 08 sty 2021
Posty: 3
Wygrzebałam kilka zdjęć tegorocznych. Łyso nie jest ale mamy spory nieład w nasadzeniach.
Widok z tarasu, przy którym rosną kaliny i ostrokrzew przeplecione trawami

Na drugim planie są derenie a za płotem leszczyna sąsiada
Pod wykuszem przede wszystkim róże

Po bokach tarasu mamy pergole z różami.


Przy domku jest brzoza a dalej za domkiem dąb i dwie leszczyny a pod nimi jałowce i tawuła szara. Tu starsze zdjęcie bez jałowców:

Mamy też warzywniak i grządkę z malinami i namiot:

Póki co tyle. Myślę że będzie sporo przesadzania na wiosnę, podjazd do zrobienia i brama, aż strach pomyśleć.
Kasya 17:05, 08 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Cudna kicia
Duzo miejsca widzę i duzo pracy
Ale teraz czas na planowanie akurat
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mariposa 19:37, 08 sty 2021


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Patti78 napisał(a)

.. podjazd do zrobienia i brama, aż strach pomyśleć.


Witaj, Patti. Też kocham kwiaty i nie wyobrażałam sobie ogrodu formalnego i geometrycznego, ale każdy lubi co innego. Choć trochę uporządkowania w nasadzeniach jest konieczne
Będę Ci kibicować

Nie bój się, ja właśnie tej jesieni robiłam ogrodzenie frontowe i kładłam kostkę - spoko, to nie musi być armageddon, tylko wyznacz fachowcom granice - ja im dałam po ok 1m dookoła kostki plus jedno miejsce na składowanie materiału, wyrzucanie skrawków, cięcie itp. Popilnuj ich trochę i nie narobią Ci wiele bałaganu. Gorzej było przy ocieplaniu budynku (a ogród już częściowo był)
____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 20:32, 08 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Witaj lubię takie swojskie, wiejskie klimaty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Patti78 11:38, 20 cze 2022


Dołączył: 08 sty 2021
Posty: 3
Ech nauka do egzaminów ogrodowi nie sprzyja. W październiku ubiegłego roku było tak.




W tym roku trawy wzięły szturmem grządką z hortensjami. Ale plan jest. Budleje czekają. Trawy niestety opuszczą ten kawałek ziemi. Żurawki i tawuły już wyjechały w zacienioną część ogrodu i zyskały drugie życie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies