Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Płożące iglaki lubiące cień

Pokaż wątki Pokaż posty

Płożące iglaki lubiące cień

Ogrod1986 09:49, 11 sty 2021

Dołączył: 11 sty 2021
Posty: 1
Witam,
Proszę o pomoc. Chcę posadzić pod sosnami płożące iglaki, lubiące cień. Myślałam o jałowcu płożący LIMEGLOW, ale napisane jest ze lubi światło. A może jednak nie? Mogą być też inne propozycje z życia wzięte.
Gardenarium 09:57, 11 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mikrobiota syberyjska. Taxus Elegantissima i Repandens.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:01, 11 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może jeszcze Tsuga canadensis 'Jeddeloh', nie płożąca ale gniazdowa. Pod okapem sosen trzeba podlewać i zbierać lecące igły, bo zaduszą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 12:33, 11 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Ogrod1986 napisał(a)
Witam,
Proszę o pomoc. Chcę posadzić pod sosnami płożące iglaki, lubiące cień. Myślałam o jałowcu płożący LIMEGLOW, ale napisane jest ze lubi światło. A może jednak nie? Mogą być też inne propozycje z życia wzięte.




Pod sosnami świetnie daje sobie radę bluszcz zimozielony. Mam i z doświadczenia wiem. Bierz pod uwagę coroczna opadzine igieł z sosem jesienią tak jak napisała Danusia. Czy masz zamiar grabić te płożące iglaki.
Wszędzie w parkach są bluszcze. Z bluszczu samo spadnie i nie widać wiosna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 13:17, 11 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obawiam się, że co posadzi iglaki to wszystko będzie zamierało. Sosna to trudny "zawodnik" Ja nie znoszę sosen.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 20:24, 11 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Tam gdzie mam działka za Piasecznem od Wawy jest mnóstwo samosiejek. Te sosny sobie rosną na ugorach nikt im tam nie przeszkadza z każdej strony mają słońce. Niektóre bardzo duże. Taki gatunek sa kopiaste i bardzo gęste. Uwielbiam chodzić wśród tych sosen. Jesienią mnóstwo grzybów.
Nawet nie opadają z igieł. Nigdzie się z tak pięknymi sosnami nie spotkała.

Bardzo.lubie sosny szczególnie czarne.

Ponizej zagajnik sosnowy dosyć spory

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies