Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Usychanie drzewka iglastego w doniczce

Pokaż wątki Pokaż posty

Usychanie drzewka iglastego w doniczce

Buliks 10:51, 13 sty 2021

Dołączył: 13 sty 2021
Posty: 2
Witam,
z racji, że nie za bardzo znam się na roślinach postanowiłem zwrócić się z prośbą o pomoc do was.
Mianowicie od paru miesięcy posiadam drzewko iglaste w doniczce (Dołączam zdjęcie pokazowe. Z tego co sprawdziłem jest to cyprus domowy). Przez dłuższy czas było z nim wszystko w porządku. Był podlewany systematycznie, stał w jednym miejscu. Sytuacja jednak zmieniła się z jakieś pół miesiąca temu. Nagle zaczął usychać. Drzewko posiada non stop wode w podstawce więc dostęp do niej ma cały czas, stoi na szafce w sypialni. Nie mam pojęcia jaki może być powód nagłego usychania.
Czy wie ktoś jak można uratować drzewko i co mogło się stać, że nagle zaczęło być z nim gorzej?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Gardenarium 12:22, 13 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być zalanie a nie usychanie, nie ma zdjęcia niestety, sprawdź wilgotność ziemi w korzeniach, najlepiej wyjąć bryłę z doniczki, ostrożnie bo jeśli jest zalana, to wszystko wypadnie i się rozwali po podłodze.

Inne przyczyny - za ciepło, za ciemno.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Buliks 16:45, 13 sty 2021

Dołączył: 13 sty 2021
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
To może być zalanie a nie usychanie, nie ma zdjęcia niestety, sprawdź wilgotność ziemi w korzeniach, najlepiej wyjąć bryłę z doniczki, ostrożnie bo jeśli jest zalana, to wszystko wypadnie i się rozwali po podłodze.

Inne przyczyny - za ciepło, za ciemno.



2/3 drzewka przy dotknięciu gubi igły, dół drzewka jest jeszcze w dobrym stanie więc dlatego stwierdziłem, że może być to bardziej uschnięcie niż zalanie.
Drzewko stało na szafie przy ścianie przeciwległej do okna i grzejnika. Temperatura była pokojowa więc nie wiem czy w takim razie postawić go na parapet nad grzejnikiem by miał wiecej światła czy może najlepiej wystawić drzewko na balkon
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies