Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Milka 07:25, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna prezentacja nowego drzewka chudzinka z ciebie.
Skrzyp i u mnie sie pojawił, ale gorszy jest perz i czosnki główkowate, sił już nie mam na walkę z nimi.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Magleska 22:37, 14 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Fajnie zobaczyć Cię chociaż z daleka
skrzyp posiadam i ja z części wyrwanej już tworzę gnojówkę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 22:52, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lidka, ogród pięknieje. Skrzyp po prostu trzeba wyrywać, nawet nie jakoś bardzo głęboko grzebać w korzenie, bo to nic nie da, one są metraśne. W miarę upływu czasu będzie go mniej. Opryski też nic nie dadzą.
Alija 23:06, 14 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8757
Klonik śliczny, czerwony rodek też. Skrzyp nie jest najgorszy, można zrobić z niego gnojówkę. ja mam podagrycznik, to jest dopiero chwast, zastanawiam się, czy go po prostu nie polubić, bo jestem na przegranej pozycji.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 23:35, 16 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
Lidka, pytałaś o kalinę, którą nie lubią mszyce. Może to o kalinę sztywnolistną chodzi. Ja ją mam i nie pamiętam aby mszyce na niej były kiedyś.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
LIDKA 17:42, 17 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Agatorek napisał(a)


Pamiętaj o tulipanach (cebulowych) na froncie , będziesz miała kolorowo wiosną


Lidka, ja też ciagle się uczę (dzięki temu forum ). Tam, gdzie mam szpaler crimsonów, wcześniej rosły magnolie. Przesadziłam je jednak na drugą stronę domu, bo poza 2 tygodniami kwitnienia, nie zwracają na siebie uwagi.
Podobno magnolii się nie przesadza, ale zakwitły bez problemu. Zresztą, duże nie są .

Może spróbuj przekonać męża do przesadzenia platanów w inne miejsce, żebyś miała swój wymarzony szpaler crimsonów?


Platany zostaja. Ten 3 klon to już był tzw kompromis.

Tulipany w przedogródku mam. Ale dosadze coś jeszcze. Może narcyzy albo krokusy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:44, 17 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Milka napisał(a)
Piękna prezentacja nowego drzewka chudzinka z ciebie.
Skrzyp i u mnie sie pojawił, ale gorszy jest perz i czosnki główkowate, sił już nie mam na walkę z nimi.


Irenka u Ciebie zaraz zarosnie na gęsto i zielsko zniknie. Czosnków nie mam jeszcze. Te duuże krzyśki mi sie marzą.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:44, 17 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Magleska napisał(a)
Fajnie zobaczyć Cię chociaż z daleka
skrzyp posiadam i ja z części wyrwanej już tworzę gnojówkę


Jeszcze nie dorosłam do gnojówek ale pokrzywe parze do płukania włosów.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:46, 17 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Martka napisał(a)
Lidka, ogród pięknieje. Skrzyp po prostu trzeba wyrywać, nawet nie jakoś bardzo głęboko grzebać w korzenie, bo to nic nie da, one są metraśne. W miarę upływu czasu będzie go mniej. Opryski też nic nie dadzą.


Myślę że z latami zapełnie rabaty na gęsto i nawet jak wylezie to go nie będę zauważać.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 17:49, 17 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Alija napisał(a)
Klonik śliczny, czerwony rodek też. Skrzyp nie jest najgorszy, można zrobić z niego gnojówkę. ja mam podagrycznik, to jest dopiero chwast, zastanawiam się, czy go po prostu nie polubić, bo jestem na przegranej pozycji.



Podagrycznika sie boję. Nie wiem jak wygląda mały ale moge go juz miec w trawniku z nawiezionej ziemi. Mam tam takie chwasty których na oczy nie widzialam na mojej działce nawet jak jeszcze dzika była.
Mam trawkową załamke. Opryskalam te chwasty bo ich wiecej niż trawy. Żółkną to chyba padną.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies