Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

LIDKA 20:23, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
sylwia_slomczewska napisał(a)
A jaka tam jest odległość miedzy tymi tujami a rabata teraz? Bo może warto pod tujami zrobić druga rabatę i zostawić taką ścieżkę pomiędzy nimi Zajrzyj do Małej Mi Ona ma tak zrobiona Aleję Konstancji. Ostatnio spacerowała z aparatem po zasnieżonej



Sylwia też mi to przyszło do głowy. Zaraz zajrzę do Małej Mii.
Muszę te odległości pomierzyć. Zaraz się ubiorę i pójdę bo czytam czytam i myślę.

Pomiędzy tą rabata a tujami posadziłam chyba 6 jałowców płożących różnych ale raczej je wywalę. 2 z nich to takie kłujące że fuj.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:26, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Dominika11 napisał(a)
Witaj serdecznie. Zapowiada się ciekawie, dom piękny i ogród też ogarniesz. Widzę, że planowanie się zaczyna. Będę zagląda



Witaj Dominika, miło mi Cię tu gościć.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kasiab 20:28, 09 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Jak masz wywalac jalowce to teraz póki młode i niewielkie... Później to droga przez mękę... Przechodzilismy to u teściów... Nie polecam do teraz pamietam to bolesne zajecie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
LIDKA 20:47, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
kasiab napisał(a)
Jak masz wywalac jalowce to teraz póki młode i niewielkie... Później to droga przez mękę... Przechodzilismy to u teściów... Nie polecam do teraz pamietam to bolesne zajecie

Wiosna wywale. Małe są. Na szczęście.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kasiab 20:57, 09 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
LIDKA napisał(a)

Wiosna wywale. Małe są. Na szczęście.


Pomimo, że małe to polecam ubrać grube rękawice bo palce po kontakcie z jałowcem... Brrrr i auć przez kilka dni gwarantowane
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Milka 05:46, 10 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lidka, ja też doradzam wywalenie jałowców, jest dosłownie 2 odmiany złote, wolno rosnące, które sa godne uwagi, reszta won. Ja kiedyś nasadziłam, jako początkująca i męczę się do dziś. Część uformowałam na niwaki, ładniej wyglądają, ale sporo cięcia stale.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 10:37, 10 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
LIDKA napisał(a)



Sylwia też mi to przyszło do głowy. Zaraz zajrzę do Małej Mii.
Muszę te odległości pomierzyć. Zaraz się ubiorę i pójdę bo czytam czytam i myślę.

Pomiędzy tą rabata a tujami posadziłam chyba 6 jałowców płożących różnych ale raczej je wywalę. 2 z nich to takie kłujące że fuj.

U mnie jałowców sporo, choc nie są polecane, zabierają dużo miejsca, kłują i bez rękawic nie podchodź do cięcia, ale.....ptaki uwielbiają się w nich chować i zimą sprawiają, że ogród nie taki pusty.....
Ale to już kto co woli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 10:49, 10 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie jałowców sporo, choc nie są polecane, zabierają dużo miejsca, kłują i bez rękawic nie podchodź do cięcia, ale.....ptaki uwielbiają się w nich chować i zimą sprawiają, że ogród nie taki pusty.....
Ale to już kto co woli


Też mam jałowce i póki co nie zamierzam się ich pozbywać .

Cześć Lidka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 14:49, 10 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Cześć Sylwio i Agnieszko,
jak je sadziłam to właśnie sobie myślałam że się rozrosną i zajmą miejsce i będzie mniej trawy do koszenia. Musze to wywalanie przemyśleć.

A może znacie jakieś odmiany jałowców co rosną lekko podniesione i w ładne okręgi?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 14:50, 10 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Milka napisał(a)
Lidka, ja też doradzam wywalenie jałowców, jest dosłownie 2 odmiany złote, wolno rosnące, które sa godne uwagi, reszta won. Ja kiedyś nasadziłam, jako początkująca i męczę się do dziś. Część uformowałam na niwaki, ładniej wyglądają, ale sporo cięcia stale.


Milko a jakie to odmiany te co Twoim zdaniem ładnie rosną?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies