Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podstawy projektowania krajobrazu / ogrodu?

Pokaż wątki Pokaż posty

Podstawy projektowania krajobrazu / ogrodu?

ironising84 12:28, 27 sty 2021

Dołączył: 27 sty 2021
Posty: 1
Przepraszam za ten post z nowości, ale często stwierdzam, że głupsze jest moje pytanie, tym bardziej pomocny jest reddit, więc zaczynamy. Zaraz zacznę sadzić tutaj w strefie 6b! Mam dwa wzniesione łóżka, w ogrodzie, całą kupę martwej trawy i rozkwitającą obsesję na punkcie roślin. Chcę zrobić mieszankę ziół, warzyw i kwiatów na podwyższonych łóżkach i w beczkach na przednim ganku, które dostają mnóstwo słońca. Próbuję dowiedzieć się, jak to wszystko zaplanować, aby ładnie wyglądało. Więc moje pytania to:

Czy istnieją podstawowe kombinacje kwiatów + ziół + owoców lub warzyw, których ludzie używają? Wiem, że mogę sprawdzić sadzenie towarzyszące, ale wydaje się, że daje to szeroki zakres opcji. Myślę bardziej o rodzinach smaków do gotowania (pomidor, bazylia, czosnek; kolendra, limonka i imbir itp.) Lub podstawowych kombinacjach garderoby.

Jeśli nie, jakie są twoje ulubione strony do planowania i wizualizacji tego wszystkiego?
Anda 12:40, 27 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Oj, to chyba jakiś bot...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies