Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Jak wykorzystać miejsce po basenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak wykorzystać miejsce po basenie

Luki10 21:57, 09 lut 2021

Dołączył: 09 lut 2021
Posty: 4
Witam,
Szukam pomysłów, inspiracji na miejsce pod basen, które w okresie letnim umożliwi bezpieczne z niego korzystanie a w okresie jesienno-zimowym i wiosną nie będzie straszyło. Co odrzucam od razu to kostka brukowa, piasek, drewniany podest ze względu na to, że są to dosyć stałe rozwiązania i albo trudne w utrzymaniu albo brzydkie.
Co przeszło mi przez głowę to:
- kamienne płyty przedzielone pasmem zieleni (taka zebra)
- donice przenośne, w trakcie sezonu letniego można by je rozstawić po ogrodzie a w pozostałym okresie skupić w miejscu basenu
- sztuczna trawa.

Czy mają Państwo jakieś doświadczenie w tej sprawie, ciekawe rozwiązania?
Pozdrawiam
Gardenarium 22:20, 09 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postawienie basenu na wyżwirowanym placyku (kamyczki lub grys granitowy szary lub czarny), ładnie obrzeżonym kostką lub taśmą metalową zakotwiczoną w gruncie. Po zdjęciu basenu, teren nie ma zgniłej trawy. Można ustawić meble lub ławeczkę plus donice z jesiennymi kompozycjami. Zaaranżować ten teren jak placyk wypoczynkowo-kawowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luki10 22:41, 09 lut 2021

Dołączył: 09 lut 2021
Posty: 4
Dziękuję za ciekawy pomysł!
Luki10 22:48, 09 lut 2021

Dołączył: 09 lut 2021
Posty: 4
Jakąś konkretną "taśmę metalową" ma Pani na myśli?
Gardenarium 07:31, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My robimy takie taśmy sami, kupujemy metal, spawamy do tego bolce i wbijamy w grunt.
Nie mam na myśli konkretnej taśmy. Nie będę tutaj reklamować zagranicznych dostawców. U nas metalowych nie robi nikt, przynajmniej nie znalazałam, są tylko importowane. Poszukaj sobie w necie sklepu z ogranicznikami.

Są różne sposoby ograniczania wysypywania się żwiru, w zależności od stylu ogrodu.
Kostka, cegła, ekobordy (z plastiku -dlaczego eko? nie wiem) taśmy stalowe, grube sznury.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Luki10 09:45, 10 lut 2021

Dołączył: 09 lut 2021
Posty: 4
Przejrzałem trochę "internety" w poszukiwaniu inspiracji na ograniczniki i chyba najbardziej trafiają do mnie rozwiązania z nieforemnymi głazami, ewentualnie drewniane pale lub podkłady kolejowe.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły z chęcią poczytam.

Dziękuję.
Pozdrawiam
Gardenarium 17:32, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolorowe butelki odwrócone do góry dnem, dla zwariowanego ogrodu.
Podkłady kolejowe są nasączone xylamitem czy innym świństwem i tak śmierdzą, że nie da się przy nich wysiedzieć, więc myślę że nie da się korzystać z basenu przy tym rozwiązaniu. Pale rozłożą się szybko i poprzewracają. Nieforemne głazy? będą wystawały, to raczej nie PRL-owski skalniak takie miejsce więc nie pasują.
Ja wyczerpałam już możliwości - wybierasz akurat to, czego bym nie doradzała więc wychodzę z tego wątku.

Nic nie pokazałeś, nic nie wyjaśniłeś, nie wiemy, co masz za ogród i co do niego pasuje, a także jakie materiały wykończeniowe są użyte. Trudno doradzać, powiedziałam wszystkie możliwe opcje, które widzę i są ładne, ale wybierasz najgorsze rozwiązania, nie wiem dlaczego. Jest mi przykro, że nie mogę doradzić. Pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies