Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabata z traw ozdobnych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata z traw ozdobnych

MRCL 19:23, 25 lut 2021

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Cześć, planuję ożywić nudny szpaler z tui i zrobić przed nimi asymetryczną rabatę z traw ozdobnych. Czy moglibyście podzielić się zdjęciami Waszych aranżacji lub podesłać jakieś gotowe projekty? Przyznam się, że nigdy nie miałem wyobraźni przestrzennej dlatego wolałbym skopiować coś sprawdzonego
Z góry dziękuję
Gardenarium 19:37, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linkuję do grafik pod hasłem rabata z trawami ogrodowisko

Popatrz na zdjęcia, są tam zjawiskowe rabaty. Gotowy projekt to może zbyt duże pójście na łatwiznę? Popracuj patrząc na inspiracje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:38, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest jeszcze taki wątek, przejrzyj zdjęcia, a nóż widelec będzie gotowy projekt.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/105-kompozycje-z-trawami-w-roli-glownej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MRCL 20:58, 25 lut 2021

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Dziękuję za inspirację, na pewno coś wykorzystam. Można to nazywać pójściem na łatwiznę, można nazywać lenistwem, a ja po prostu nie lubię wyważać otwartych drzwi .
Tak na marginesie, czy jest sens tworzyć taką rabatę wiosną, czy poczekać do jesieni, kiedy będzie widać co się sadzi?
MRCL 22:50, 02 mar 2021

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
A może jakaś inna sugestia na zagospodarowanie tego miejsca ?
Monika83 10:57, 03 mar 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
MRCL napisał(a)
A może jakaś inna sugestia na zagospodarowanie tego miejsca ?
Ja bym posadziła przed tujami hortensje bukietowe np.Limelight po całej długości co 1m
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
MRCL 11:22, 03 mar 2021

Dołączył: 15 wrz 2020
Posty: 11
Jedna bukietowa jest w narożniku przy altanie. Myślałem o jakiejś kompozycji kaskadowej, na trzech planach. Poza tym to jest wystawa południowa, a nie mam zbyt fajnych wspomnień z hodowli hortensji w pełnym słońcu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies