Gdzie jesteś » Forum » Nawierzchnie » Zielony nalot na korze kamiennej

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony nalot na korze kamiennej

JarekD 13:30, 26 lut 2021

Dołączył: 26 lut 2021
Posty: 4
Mam problem z kamieniami gnejsowymi rozsypany mi na klombach
Po 2 latach pokryły się zielonym nalotem. Czym mogę go usunąć nie szkodząc roślinom tam rosnącym. Proszę o pomoc.
Gardenarium 15:47, 26 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Weź karchera i myj. Pionowo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JarekD 16:37, 26 lut 2021

Dołączył: 26 lut 2021
Posty: 4
Wolałbym zastosować jakiś środek a by sam umył bez szorowania ani karchera i zabezpieczył na przyszłość.
Gardenarium 08:04, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma czegoś takiego, ogród to nie mebel, nie da się go zaimpregnować
A tak w ogóle, to nie polecam kory kamiennej, jest pstrokata i brzydka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mary 08:18, 27 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zastanawiam się nad Mogetonem. Ale nigdy w takim celu go nie stosowałam. I z pewnością nie da to efektu zabezpieczenia na przyszłość.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
JarekD 08:24, 27 lut 2021

Dołączył: 26 lut 2021
Posty: 4
Brzydka czy ładna to rzecz gustu. Ja nie chce krytykować czyiś gustów i upodobań, proszę tylko o pomoc.
Czy może używał ktoś środków do usuwania zielonego nalotu HG, Purusza, Tenzi lub Osmo 6606. Takie znalazłem w internecie, które polecacie.
Gardenarium 08:27, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie, że to rzecz gustu, ale liczy się też dobro roślin, a co ona dobrego daje roślinom? Nic, nie poprawia żyzności gleby, nie dostarcza próchnicy, ma zaspokoić twoje odczucia estetyczne? I pewnie pod nią jeszcze leży szmata..?

Mam wrażenie, że reklamujesz te środki, pytasz co stosować, a w sumie sam masz już właściwą odpowiedź I w dodatku wynalazki o których nikt nie słyszał do tej pory. Więc trudno o polecanie, u nas korę kamienną nawet nie wiem czy ktoś ma. Raczej nikomu się tutaj nie podoba.

Stosuj, wypróbuj i napisz czy działają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JarekD 08:52, 27 lut 2021

Dołączył: 26 lut 2021
Posty: 4
Pisałem na forum o moim problemie i prosiłem o pomoc, bardzo Panią proszę o nie pisanie i krytykowanie moich pomysłów. Dalej mam nadzieję że ktoś mi coś doradzi, pomoże.
Gardenarium 15:39, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikt tu nie ma kory kamiennej, a jak miał to już dawno usunął. Czy ten nalot jest w cieniu, czy wszędzie, nawet w słońcu, pokaż łaskawie zdjęcie tego nalotu. Wyobraź sobie że chcesz przez telefon uzyskać poradę od dermatologa o plamach na skórze i że dermatolog ci powie bez oglądania tych plam. No człowieku, weź sobie do serca, że aby pomóc musisz pokazać ten problem. Czy są to wątrobowce, czy mech czy inna plaga?????
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:41, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielony nalot może być z powodu cienia i nadmiernej wilgotności oraz z powodu kwaśnego odczynu nie wiem, wody jaką polewasz ogród, kwaśne deszcze spadają u ciebie?

Na to nie pomagają środki cudowne, raczej trzeba usunąć przyczynę robienie się nalotu, pokaż wreszcie ten nalot, proszę uprzejmie, zdjęcie z bliska i wyraźne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies