Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa i krzewy długo kwitnące

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa i krzewy długo kwitnące

AgaCzek 20:43, 28 lut 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Kochani możecie polecić krzewy i drzewa (w moim przypadku raczej niewielkie) które długo kwitną? przeglądam przeglądam i jakoś nie mogę nic sobie znaleźć. Wiadomo, ze nic nie przebije hortensji i róż jeśli chodzi o długość kwitnienia ale na pewno macie jakieś ciekawe pomysły Będę wdzięczna za podpowiedzi.

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 21:13, 28 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Krzewuszki kwitną dwukrotnie w sezonie, co do drzew wybierz takie które kwitną i albo mają potem dekoracyjne owoce, albo ładnie się przebarwiają jesienią. Jak dla mnie wiśnie ozdobne, jabłonki rajskie i klony są najpiękniejsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 22:31, 02 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wiśnie mam - zarówno kiku shidare jak i amanogawy ale one krótko kwitną. Szukam jednak drzew i krzewów które na prawdę długo kwitną. Nie chodzi mi też o ozdobne liście czy przebarwienie się tylko właśnie o kwiaty i nie mogę znakeźć niczego satysfakcjonującego

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 09:28, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
AgaCzek napisał(a)
Wiśnie mam - zarówno kiku shidare jak i amanogawy ale one krótko kwitną. Szukam jednak drzew i krzewów które na prawdę długo kwitną. Nie chodzi mi też o ozdobne liście czy przebarwienie się tylko właśnie o kwiaty i nie mogę znakeźć niczego satysfakcjonującego

Budleje Dawida, jeśli będziesz przycinać przekwitające to do jesieni będą kwitły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 21:20, 03 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No właśnie kiedyś chciałam budleję ale wszystkie te, które widziałam miały strasznie "bałaganiarski pokrój" muszę posprawdzać tutaj na zdjęciach - może te w pobliżu nie są cięte. Da się sprawić by rosły one porządnie?
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies