Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?

Kasada 09:14, 03 mar 2021

Dołączył: 02 mar 2021
Posty: 5
Witam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czasu podczytuję forum. Mam niewielką działkę której znakomitą część zajmuje trawnik z wydzielonym z tyłu wzdłuż ogrodzenia pasem ok 28x4m do obsadzenia drzewek.
Myślałam o drzewach które naturalnie występują na tym terenie, a są to głównie brzozy i sosny. Niby nic, ale jak powinnam je posadzić, grupować? pomieszać? coś dodać? I od tego wszystko się zaczęło...
Jako ogrodowy laik podglądam tu Wasze piękne ogrody, inspiruję się, ale jak to bywa - co za dużo to nie zdrowo, wszystko mi się podoba a wszystkiego mieć nie mogę no i teraz to ja już zupełnie nie wiem czego chcę ... a chcę zielonego nowoczesnego, trochę minimalistycznego ogrodu z nutką bieli, różu i fioletu, który będzie oazą i miejscem odpoczynku.
Liczę na wskazówki i rady doświadczonych (i tych trochę mniej też ) ogrodników, za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna bo jestem zielona w tej tematyce.
____________________
Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?
sylwia_slomc... 09:40, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witaj Musisz dodać zielony podpis i przenieść wątek do działu projektowego tam podpowiadamy co i jak, sporo dziewczyn pomaga, no i zdjęcia dodaj bo bez nich nie napodpowiadamy za wiele
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasada 09:45, 03 mar 2021

Dołączył: 02 mar 2021
Posty: 5
Oj czyli faux pas na początek dziękuję, widać ja zielona nie tylko w ogrodzie
I oczywiście nie wiem jak przenieść wątek we właściwe miejsce...pomocyyyyy
____________________
Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?
Gardenarium 16:09, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już masz przeniesione kobieto
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:11, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam taką propozycję, albo posadź brzozy o bordowych liściach, albo posadź brzozy o czysto białej korze. Ale może za dużo brzóz? Może przydałoby się drzewko/drzewka które mają bordowe liście, lub przebarwiają się na inny kolor niż brzoza. Ja bym brzóz już nie pchała tutaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:13, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasada napisał(a)
a chcę zielonego nowoczesnego, trochę minimalistycznego ogrodu z nutką bieli, różu i fioletu, który będzie oazą i miejscem odpoczynku.


Trawy, turzyce, delikatne, zwiewne byliny typu szałwie omszone, Agastache, kocimiętki, jarzmianki, paprocie, orliki, dużo czosnków, włochate trawy typu Stipa.
Berberysy fioletowe. Gdzieś w brzozach dodatkowy placyk z kącikiem kawowym. Łąweczka ukryta po brzozami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:15, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przede wszystkim, to wklej mapę ogrodu z naniesionym domem i nawierzchnią, jeśli jest. Plus wymiary i strony świata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasada 13:03, 04 mar 2021

Dołączył: 02 mar 2021
Posty: 5
Bardzo dziękuję Danusiu Ale się cieszę, że się zainteresowałaś moją skromną działeczką Widok mam głównie na sosny w tej chwili, obok pojawiają się też brzozy, ale nie sugeruję się tym zbyt, bo wiadomo, za chwilę to może zniknąć, zwłaszcza że tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową a dziś ludzie lubią wszystko wycinać niestety. Dlatego pomyślałam o brzozach, z białą korą doorenbos, ale sosenką bym to przeplotła jakoś. O brzozach o bordowych liściach nie pomyślałam, a to doskonały pomysł. Trawki i byliny też oczywiście, hortensje chciałabym tam przemycić...
Postaram się coś narysować i wkleję z określeniem kierunków oczywiście.

Wklejam takie tam odręczne malowanki, ale mam nadzieję, że coś można się zorientować. Pas wzdłuż krótszego boku działki ok 28m.

____________________
Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?
Kasada 08:21, 02 kwi 2021

Dołączył: 02 mar 2021
Posty: 5
Więc ponawiam pytanie, zakładając że w tym pasie chciałabym kilka drzew, brzóz sosenek i może jakieś inne wyższe tworzące ścianę w lewym narożniku (bo tam mam nieciekawy widok) to czy te rośliny powinnam grupować czy raczej ułożyć jakąś jednostajną kompozycję? poradźcie proszę
____________________
Tu chcę ogród nowoczesny...tylko jak?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies